veri doğrulama hakkında

Tarih: Çrş Mar 09, 2005 09:04 Mesaj konusu: VERİ DOÐRULAMA (DATA VALIDATION)

--------------------------------------------------------------------------------
Aşağıdaki açıklamayı çok defa okudum ve bu konuda pratikte yapmaya çalışıyorum ama doğrulama seçeneğine ad ve tanımlama seçeneğinde belirtiğim ismi yazdığım zaman listeye ulaşamıyorum.Hangi adımda hata yapıyor olabilirim.Altı üstü bir paragraflık bir şey ama olmadımı olmuyor.
DATA VALIDATION -VERİ DOÐRULAMA

Soru : Peki ya kaynak listemin başka sayfada olması gerekiyorsa.?
Yukarıda bahsettiğimiz gibi Veri Doğrulama Menüsü açık iken Excel'in diğer sayfalarına geçemezsiniz. Kaynak kutusuna diğer sayfa ve hücre referanslarını elle girmeyi denediğinizde ise "Veri geçerli kılma ölçütü için diğer çalışma sayfalarını ya da çalışma kitaplarına yapılan başvurular kullanamazsınız" diye bir hata mesajı alırsınız. Oysa başka sayfada kaynak listenizi oluşturduktan sonra bu alanı seçer ve Ekle (Insert)> Ad (Name) > Tanımla (Define) menüsü ile kaynak listenizin alanına bir isim verirseniz. Ã?rneğin "KaynakListem" ismini verelim. Daha sonra diğer sayfalarda veri doğrulama yaparken Kaynak kutusuna "=KaynakListem" demeniz yeterli olacaktır.

soru kısmı bu forumdan alınma

aşağıda soru olarak geçen bölüm bu forumdan alınma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
veri doğrulamayı normal olarak kullanmayı biliyorsanız işiniz kolay,
şimdi yapmanız gereken sevgili ersin beyin bizler için hazırladığı derse göz atmak.
bu derste alan adları anlatılıyor.
veri doğrulamada kaynak liste bölümüne tanımlanan alan adını yazmanız yeterli olur...

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=5668

Teşekkürler

En son örnekle anlaşıldı ben alan adını yazarken " = " koymadığım için listeyi almıyormuş.İlginiz için teşekkürler.