Veri doğrulama

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Arkadaşlar
Biliyorum belki basittir ama yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Veri doğrulamadan listeyi seçip açılan kutu elde ediyorum. Buradan isimleri oklar yardımıyla seçiyorum. Benim sormak istediğim bu şekilde elde ettiğim sütunlara girdiğimde hangi harfi yazdıysam o harfle başlayan isimleri versin istiyorum. Bunu nasıl yapmam gerek..Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Sayın Acemi1
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Vermiş olduğunuz linkteki örneği inceledim. Ancak yapmak istediğim çalışmamda uygulayamadım. Ekte küçük bir örnek gönderiyorum. D ve E sütunları 30-40 satırdan oluşmakta ve her sütuna bu ismlerden yazmak durumundayım. Hak verirsinizki her defasında bu isimleri tek tek yazmak çok zor. Veri doğrulama ile yapmış olduğum bu listeye klavyeden girilen harfle ilgili isimler sıralanamazmı. Teşekkürler....

Excel Vers. ve Dili
Pardon..
Dosyayı eklemeyi unutmuşum.. :kafa:

Excel Vers. ve Dili
Sayın dilek53 teşekkür ederim ama tam olmadı. Neden derseniz ben bu işlemi tüm hücrelere uygulamak zorundayım ( D ve E sütununa )..
Veriden otomatik süz sadece ilk satırda uygulanabiliyor diğer hücrelere nasıl uygulanacak. Daha değişik bir çözüm yolu varmı acaba... Teşekkürler..

o zaman istediğin hücreleri seç ve otomatik fitreyi uygula ama hücrelerde isim olması lazım