Veri doğrulamada birden fazla seçim

Excel Vers. ve Dili
2013
Veri doğrulama ile hücreye girilebilecek değerleri liste ile sınırladım. Ancak hücreye birden fazla değeri seçerek girmem lazım. Listeden basit bir şekilde CTRL ile seçim yapabileceği sanıyordum ancak olmadı.
Veri doğrulama listesi sanırım sadece tek bir değeri girmeme olanak sağlıyor.
Örn: Bir hücreye Ankara'nın en az iki ilçesini girebilmek istiyorum. Fakat veri doğrulama tek veri girişine izin veriyor.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
İki ayrı hücrede veri doğrulama yaparsınız. Başka bir hücrede de bu iki hücrenin birleşimini formül ile gösterirsiniz

ÖRNEK:
A1 ve B1 hücrelerinde veri doğrulama yaparsınız C1 hücresinde birleştirirsiniz.

C1'e yazılacak formül

=A1&" "&B1

Excel Vers. ve Dili
2013
Teşekkürler bu şekilde oluyor. Ama hala çözemediğim iki husus var.
Birincisi; üçüncü seçimi yapabilmek ile ilgili. Üçünü seçimi yapabilmek için de sizin formülü şu şekilde kullandım. Oldu ama çok uzattım galiba, daha kısa olmaz mı?
A1, B1 ve D1 de veri doğrulama yaptım C1 de A1 ve B1 i birleştirdim. E1de de C1 ve D1 i =C1&" "&E1 formülü ile birleştirdim.
İkincisi, 3 adet değeri bir hücreye girebilmek için 5 hücre kullandım. Tabii bu tablomun görselliğini bozdu. Başka bir sayfada ya da tablonun görselliğini bozmayacak şekilde yapabilmem mümkün mü?

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Veri doğrulama yaptığınız hücrelerin bulunduğu sutunları gizleyebilirsiniz. Listeden seçim yapmak için tekrar görünür hale getirebilirsiniz.

Bunu sutunlara sağ tıklatıp Göster/Gizle yapabilirsiniz.

Aklıma bundan başka bişey gelmiyor.