Veri girdikce formülün başvuruları değişsin

Excel Vers. ve Dili
excel fonksiyonlar
Forumda emeği geçen herkese merhaba. Değerli hocalarım şöyle bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. A1:A100 aralığında verilerim var. F sütununda da A1:A40 aralığını eğersayla saydırıyorum. Sorunum şu: A sütununa yeni değer girdikce Fsütununda eğersay formülünün başvuruları da değişsin. Ben 101. veriyi girdiğimde F sütunundaki formül otomatik olarak A2:A41'i saysın.
Böyle birşey mümkün mü acaba ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel fonksiyonlar
Forumda emeği geçen herkese merhaba. Değerli hocalarım şöyle bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. A1:A100 aralığında verilerim var. F sütununda da A1:A40 aralığını eğersayla saydırıyorum. Sorunum şu: A sütununa yeni değer girdikce Fsütununda eğersay formülünün başvuruları da değişsin. Ben 101. veriyi girdiğimde F sütunundaki formül otomatik olarak A2:A41'i saysın.
Böyle birşey mümkün mü acaba ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

=EĞERSAY(DOLAYLI(ADRES(BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(A:A)-99;1)&":"&ADRES(BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(A:A)-60;1));1)

Saydıracağınız veriyi 1 olarak yazdım siz kendi dosyanıza göre değiştiriniz..

Denermisiniz..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Bunun için formüle ihtiyacınız yok. Veri-Listele özelliği ile dinamik alan oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki linki inceleyiniz.TOPLA fonksiyonu veri girildikçe yeni alana göre hesap yapmaktadır.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=51254

Excel Vers. ve Dili
excel fonksiyonlar
Sayın Espiyonajl sayın Ali yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Sayın Ali hocam dinamik alan uygulamasına bu gece çalışacağım. Bildiğim bir konu değil. Sonucu yarın bildiririm. Yine de ilginiz için çok teşekkürler. Sayın Espiyonajl hocam sizin verdiniz formülü de çalıştıramadım bir türlü. Sürekli değer hatası veriyor. Epeyce de uğraştım amma beceremedim. Yardımcı olur musunuz ? İlginiz için tekrar teşekkürler.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz..

Excel Vers. ve Dili
excel fonksiyonlar
Hocam çok teşekkür ederim. İstediğim buydu. Aklınıza , yüreğinize,emeğinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
excel fonksiyonlar
Ali hocam sayenizde bazı uygulamaları epeyce kolaylaştırdım. Öyle çekindiğim gibi bir konu da değilmiş. Teşekkürler.