veri girilince tarih yazan log sayfası

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-03-2024
Arkadaşlar Merhaba,
Ekteki dosyayı daha önce siteden indirmiştim. Dosyanın özelliği şu; Sayfa1'de hangi hücrede değişiklik yapılırsa, Yapılan işlemi YEDEK sayfasına kaydediyor. Sayfa1'de hangi hücrede değişiklik yapılmış ise onun Hücre adresini yazıyor. Fakat sorun şu ki; Sayfa1'de bir satır eklenince isimler aşağı veya yukarı kaymış oluyor. Bu sefer de YEDEK sayfasından geriye dönük kontrol yaparken isimler kaymış olduğundan doğru bir kontrol sağlanamıyor. Ben bu dosyayı müşteri (abone) takibi için kullanmak istiyorum. Hangi tarihte hangi kişide veri değişikliği olmuşsa bununda takibini yapmak istiyorum.
İstediğim Şu; YEDEK sayfasına Yapılan değişikliği kaydederken Sayfa1'deki A ve B stünlarının o anki değerini de (Adres değil) yazsa. Ben bunu kontrol ederken filtre yaparak isim isim kontrol edebilsem mümkün müdür. Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın. Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Sayfa1 isimli sayfanın kod bölümündeki kodu aşağıdaki gibi revize ederseniz istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    On Error Resume Next
    Satır = WorksheetFunction.CountA(Sheets("YEDEK").Range("A:A")) + 1
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 1) = Satır - 1
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 2) = Date
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 3) = Time
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 4) = Application.UserName
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 5) = ActiveSheet.Name & "!" & Target.Address(1, 1)
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 6) = IIf(Eski_Değer = "", "Boş Hücre", Eski_Değer)
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 7) = IIf(Target = "", "Değer Silindi !", Target)
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 8) = Cells(Target.Row, "A")
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 9) = Cells(Target.Row, "B")
    Sheets("YEDEK").Cells.EntireColumn.AutoFit
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-03-2024
Sayın Korhan Bey;
Çok teşekkür ederim,