Veri güncelleme

Excel Vers. ve Dili
10.2701.2625 tr
Üç ayrı acces dosyasından verileri bir access dosyasına toplayıp (ana dosya) her veri girildiğinde ana dosyaya otomatik atılmasını sağlıyabilirmiyim.

Ekli dosyalar

• 56.5 KB Görüntüleme: 11
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın selper,

Bu işi bu şekilde yapmanıza gerek yok. Uygulamanızı ikiye bölüp (birinci bölümünde tablolar diğerinde tüm diğer elemanla) ana makinaya tabloların bulunduğu kısmı ekeleyin, diğer bilgisayarlara ikinci kısmı dağıtıp kaydedin, her bilgisayardaki uygulamaya ana bilgisayardaki uygulamayı tablo bağla ile bağlayın, aynı anda bütün bilgisayarlar bilgi kaydedebilecek ve kullanabilecek duruma gelirler.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
10.2701.2625 tr
Sayın selper,

Bu işi bu şekilde yapmanıza gerek yok. Uygulamanızı ikiye bölüp (birinci bölümünde tablolar diğerinde tüm diğer elemanla) ana makinaya tabloların bulunduğu kısmı ekeleyin, diğer bilgisayarlara ikinci kısmı dağıtıp kaydedin, her bilgisayardaki uygulamaya ana bilgisayardaki uygulamayı tablo bağla ile bağlayın, aynı anda bütün bilgisayarlar bilgi kaydedebilecek ve kullanabilecek duruma gelirler.

İyi çalışmalar
sayın Modalı
Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Ama çözmek istediğim problem tek bilgisayar ile ilgili.
Özetle standart formları mektup olarak kullanarak çeşitli şahıslara mektup yazıp (mektupların bazı kısımlarını değiştirmemiz gerekiyor) ve bunları kayıt altında tutmamız gerekiyor. Piyasada amacıma tam hizmet edecek bir program bulamadım. Çünkü hemen hiçbiri Word kullanmıyor benim Word kulanmam gerekiyor. Bende adres- mektup birleştir seçeneğini kullanmaya başladım ama bu seçenekteki bazı problemler nedeniyle "adresler" için ayrı ayrı access dosyaları oluşturup sonra onları tek bir dosyada toplamam gerekiyor. Problemimin özeti bu. Çözüm ümidiyle İlginiz için tekrar teşekkür ederim