Veri Kayıt Formu(Personel Bilgi Formu)

muhammethezer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-03-2026
Merhaba ,sayın Levent bey'in hazırlamış oldugu bir "veri kayıt" programını ben kendim kullanmak üzere bir eklenti yaptım . Ama UserForm üzerinde bulunan başlık kısmına "Kan Grubu" ismini yerleştiremedim .Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Terşekkür ederim...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyada gerekli ilaveyi yaptım. Başlık olarak kullandığım statusbar nesnesidir, bu nesnenin properties penceresinde customa tıklayarak açılan pencereden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

form çok güzel olmuş
fakat formu aç tıkladığında açılan veriş giriş tablosu nasıl yapılıyor
yardımcı olursanız sevinirim

muhammethezer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-03-2026
veri giriş tablosu Excel'in "Araçlar / Makro / UserForm" Kullanılarak hazırlanmıştır."Makrolar "hakkında daha fazla bilgiyi Formun "Ara"butonuna "makro" yazarak ulaşabilirsiniz.Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2000 tr
Ekli dosyada gerekli ilaveyi yaptım. Başlık olarak kullandığım statusbar nesnesidir, bu nesnenin properties penceresinde customa tıklayarak açılan pencereden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

anlatmak istediğiniz olayı biraz açarmısınız

ekli dosya ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Başlığın üzerine fare ile tıklarsanız sol alt köşede properties penceresini göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
Sn Levent bey işte tam burda benim de bir sorum olacak.Daha önceki çalışmayı hatırlıyorsanız.Bazı formları güncelemeye çalışıyorum.ilk olarak
notgir23 formunda listbox1 deki verilerin seçilen sayfadaki olması gerekiyor (burda bir hata).Birde formun karşımıza kapalı gelmesi gerekiyor ki biz açabilelim,açıkkenki ekran yerleşimi ile aynı pozisyonda(bir hata da burda açma kapama çalışmıyor)
İkincisi yenikayit formundaki düzenleme.Yeni bir kayıt yapılıp KAYDET butonuna basıldığında formun aşağı açılmasını(bir kereleğine) ve kaydelilen sınıftaki diğer bilgilerin gözükmesini sağlamayı beceremedim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
Kusura bakmayın galiba eksik dosya göndermişim,yeniledim.