veri listesinde aynı verileri ara toplam ile toplamak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım, elimdeki listede aynı kritere sahip verileri alt alta sıralatıp bunlara ara toplam aldırmak istiyorum. forumda bu konu ile bilgi veya örnek varmıdır. ekli dosyada örnek ile açıklamaya çalıştım.inşallah açıklamam yeterli olur. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Excel dilinizi bilmiyorum ama ??

Excelin Veri menüsünde ki Sıralama ve arkasından Alt toplamlar ile bu istediğiniz yapılır. (Alt toplamlarda 4 sütun bilgisine göre istediğiniz için sanal bir sütun oluşturup bu dört sütundaki bilgiyi o sütunda birleştirerek alt toplam yapmak gerekebilir.)

Ama sorunuzda Userform kelimesini görünce kafam karıştı?? Userform la ilgiyi kuramadım? Kastettiğiniz bunları userform üstünde bir commandbuttona bağlayıp yaptırmaksa o önemli değil. önemli olan kodu yazmak oda makro kaydedici ile bile yazılabilir sanırım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba, sn.danersin hocam mesaja cevap geç oldu kusura bakmayın. hocam konuyu eksik anlatmak galiba benim en kötü özelliğim.anlatım kabiliyetim yok galiaba. söylediğiniz alt toplam alma özelliği excel de var ve bunu makro kayıt edici ile userforma almak sizin de bahsettiğiniz gibi yapılabilir bir uygulama. sorun şu ki exceldeki hazır modülde sadece bir seçeneğe göre alt toplam aldırıyor. yani 10 adet sütüununuz var ise sadece bir sütun alt toplam için done olarak seçebiliyorsunuz. oysa benim alt toplam aldırmak için üç adet donem var. malın kodu, ağırlığı, rengi. neden üç seçenek istiyorum alt toplam almak için onu da belirteyim. Diyelim elinizde 10 ayrı model ve renkte ve 10 ayrı bedende gömlek var siz bunları bedenlerine ve renklerine göre ayrı kolilere koyuyorsunuz ve bu kolilerin iç paket edetleri sabit 10 lu. elinizde 15 adet aynı beden aynı renkte iki gömlek olduğunda 10 tanesini bir koliye koyuyorsunuz kalan 5 taneyi 1 koliye koymak zorundasınız yani hiç bir model beden ve renk bir kolide olmayacak, burada sevk listesinde yapmanız gereken bir ayrım istiyor müşteri "Aynı model aynı beden ve aynı renkteki kaç koli var ise alt alta sıralanıp ara toplam alınması"
bu durum da excelin hazır makrosunda olmadığından benim açımdan bir sıkıntı. bunu yapmak mümkünmüdür.