veri miktarını sayma

tabloda bulunan bir değeri kaç adet olduğunu nasıl sayarak bunu rapora yazdırabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
kaç adet olduğunu nasıl sayarak bunu rapora yazdırabilirim

resmi inceleyiniz

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili şimendifer.. Bence siz soruyu yanlış anlamışsınız. Diyor ki, "tabloda bulunan bir değerin kaç adet olduğunu sayarak rapora yazdırmak istiyorum".. Sanıyorum sıra numarasını sormuyor.

Bir sorgu oluşturup bu sorguya sayılacak olan alanı 2 kez ekleyin. Toplamlar butonuna basıp bu alanın görüntülenmesini sağlayın. Alanda otomatik olarak "grupla" seçili gelecektir. Birinci sütundakine ellemeyin, ikinci sütundaki seçeneğe de "say" seçin. Sorguyu çalıştırdığınızda birinci sütunda değerler, ikinci sütunda da tabloda kaç adet oldukları gelecektir. Bu arada eğer birinci sütundaki değerleri seçerek sorgulamak isterseniz o zaman da birinci sütundaki değerin ölçüt kısmına
[Sayısını öğrenmek istediğiniz değeri yazınız]
yazın. (Not: Köşeli parantezler dahil) Ya da bu alan için sorgulama yaptığınız bir form üzerinden değer aldırmak için

[Formlar]![Form1]![değer]

gibi bir yol tanımlayın.(Tabii bu sorgunun çalışması için bu formun kapalı olmaması gereklidir. Artık bu sorgunun çıktısından rapor yapmayı da ben anlatmayayım :)

Kolay gelsin...