Veri Sayfasındaki Girişleri Oluşturduğum Takvim Sayfasına Alamıyorum

Excel Vers. ve Dili
2013
İyi günler arkadaşlar.
excel ile ilgili bi problemim var. oluşturduğum bir veri sayfasına girdiğim verileri başka bir sekmede açtığım takvime ilgili şartlar uyduğunda ilgilli kutuyu doldurmasını sağlamaya çalışıyorum.

kısmen elimden geldiğince bu işi başardım ve niteliklerine göre koşullu biçimlendirme ile boyanmalarını sağladım fakat sadece verilerin uyduğu ilk koşulu takvime ekliyor daha sonra aynı kurala uyan yeni satırdaki verileri eklemiyor. bunun içinden nasıl çıkacağımı bulamadım. indis işlevi ile ilgili bir kaç konuyu inceledim istediğim şeyi sanırım o yapıyor ama ne kadar okuduysamda benim ekrana nasıl ekleyeceğimi bi türlü bulamadım.

bir yardım edebilirseniz yada fikir verebilirseniz çok memnun olurum. ayrıca aynı tarihte birden fazla satırdaki koşul uyuyorsa
giriş tarihi çıkış tarihi isim ünite
örn: 1 satır: 12.04.2013 16.04.2013 Ahmet A1
2 satır: 16.04.2013 19.04.2013 Mehmet A1

gibi 16.04.2013e denk gelen kutuyu siyah boyatmak yada içine "gc" yazdırmak istiyorum. Gerçi "GC" yazdırabilince koşullu biçimlendirme ile siyah boyatabilirim :).

yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
iyi günler arkadaşlar.
Excel ile ilgili bi problemim var. Oluşturduğum bir veri sayfasına girdiğim verileri başka bir sekmede açtığım takvime ilgili şartlar uyduğunda ilgilli kutuyu doldurmasını sağlamaya çalışıyorum.

Kısmen elimden geldiğince bu işi başardım ve niteliklerine göre koşullu biçimlendirme ile boyanmalarını sağladım fakat sadece verilerin uyduğu ilk koşulu takvime ekliyor daha sonra aynı kurala uyan yeni satırdaki verileri eklemiyor. Bunun içinden nasıl çıkacağımı bulamadım. Indis işlevi ile ilgili bir kaç konuyu inceledim istediğim şeyi sanırım o yapıyor ama ne kadar okuduysamda benim ekrana nasıl ekleyeceğimi bi türlü bulamadım.

Bir yardım edebilirseniz yada fikir verebilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca aynı tarihte birden fazla satırdaki koşul uyuyorsa
giriş tarihi çıkış tarihi isim ünite
örn: 1 satır: 12.04.2013 16.04.2013 ahmet a1
2 satır: 16.04.2013 19.04.2013 mehmet a1

gibi 16.04.2013e denk gelen kutuyu siyah boyatmak yada içine "gc" yazdırmak istiyorum. Gerçi "gc" yazdırabilince koşullu biçimlendirme ile siyah boyatabilirim :).

Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.
konu güncel Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Dosyanız ektedir.
Takvim Sayfanızda yapılan tarih düzenlemesi ile , Veri Sayfanız bağlı veriler istediğiniz renklendirme ile sayfada gösterilmektedir.
Çakışan tarihler siyah renklendirilmiştir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
Dosyanız ektedir.
Takvim Sayfanızda yapılan tarih düzenlemesi ile , Veri Sayfanız bağlı veriler istediğiniz renklendirme ile sayfada gösterilmektedir.
İnanın nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Çok teşekkür ederim ellerinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
2013
Dosyanız ektedir.
Yalnız renk boyarken bi karışıklık var sanırım. Ben çözmeye çalıştım ama başaramadım. Aynı güne denk gelen ard arda tarihlerde renkleri doğru bulurken iki farklı ve aralarında minimum bir boş kutu kaldı mı renkler üstte olan veri satırına göre boyanıyor sanırım. Topla.çarp ve diğer indis formüllünde çok iyi olmadığım için nasıl çözeceğimi pek bilemedim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Yalnız renk boyarken bi karışıklık var sanırım. Ben çözmeye çalıştım ama başaramadım. Aynı güne denk gelen ard arda tarihlerde renkleri doğru bulurken iki farklı ve aralarında minimum bir boş kutu kaldı mı renkler üstte olan veri satırına göre boyanıyor sanırım. Topla.çarp ve diğer indis formüllünde çok iyi olmadığım için nasıl çözeceğimi pek bilemedim.
Bu örneğinizi dosya olarak eklerseniz, sorunu daha net çözmede yardımcı olur.