Veri tabanı

Merhaba,
750 abonelik bir beldenin, su kullanımının faturalanmasıyla ilgili bir çalışma yapmak istiyorum. Ancak nasıl bir veri tabanı kullananacağım hakkında bir fikrim yok. 750 adet sayfa açmak mümkün mü?
Ya da text dosyalarını veri tabanı olarak kullanabilir miyim?
Ã?nerilerinizi bekliyorum.
Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
Sn milhanalp
750 adet sayfa açmak mümkün.Ama bunu önermem.Dosyanız çok yavaşlayaktır.Hatta açılmayabilecektir.Bunun Yerine Access'i kullanmanız daha yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
Sayın rcekinir, Sayın birol_mumcu;
Ã?nerileriniz için teşekkürler. Access kullanmayı tam olarak bilmediğim için bu yola başvurmadım. Ancak Excel'in de iyi bir veritabanı olmadığını düşünüyorum. Verileri Tek sayfada saklasam yine kullanım hızı yavaşlar mı? :?
Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
Sayın birol_mumcu
Bir Çalışma kitabındaki Sayfa sayısı 255 ile sınırlı değil bilgisayarımızın belleği ile sınırlıdır.
500,1000,2000 sayfalı çalışma kitapları oluşturulabilir.
Excel Yardımında da durum excel belirtim ve sınırlamaları başlığı altında aşağıdaki gibi açıklanıyor.
Bir çalışma kitabındaki sayfalar Kullanılabilen bellekle sınırlıdır (varsayılan 3 sayfadır)
örneğin aşağıdaki kodları çalıştırarak kitabınıza 300 sayfa daha ekleyebilirsiniz.
İsterseniz boş bir çalışma kitabında deneyebilirsiniz.Kodların çalışması biraz zaman alır.
Sayfa sayısını 255 üzerine artırmak mümkün olsada pek kullanışlı değildir.
Ã?rneğin 750 sayfalık bir çalışma kitabının ( bu sayfalarda veriler ve formüllerde olacağını düşünürsek)
açılma ve kaydetme süreleri oldukça uzayacaktır.

Kod:
Sub SayfaCogalt()
Application.ScreenUpdating = False
saysay = 300
ad = Sheets(1).Name
For i = 1 To saysay
    Sheets(ad).Select
    Sheets(ad).Copy After:=Sheets(1)
Next i
For i = 1 To Worksheets.Count
Sheets(i).Name = "Sayfa" & i
Next i
Application.ScreenUpdating = True
End Sub
Kolay Gelsin.

Sayın Raider,
örneklerinizi inceledim. Daha doğrusu anlamaya çalıştım. Kodlar benim seviyemin çok üstünde. :( Kayıt yapma ve kayıt okuma kodlarını kendime uyarlayıp kullanabilirim "gibime geliyor".
Rapor alma ve faturalandırma işini bu yöntemle yapabilir miyim bilmiyorum.
Selamlar