verileri ayrı ayrı saydırtmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Accessde ben tablodaki bir açılan kutudan(şikayet nedeni adı verdim) elde edilen verileri sorguda saydırtmak isiyorum. bu amaçla açılan kutunun(şikayet nedenleri) alt verileri işçi kaynaklı,hizmet kaynaklı, ürün kaynaklı gibi kategorileri tek tek saydırtarak herbirinden ne kadar şikayet olduğunu buldurtmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tasarım görünümünde yeni bir form açın ve üzerine 3 ayrı metin kutusu yerleştirin.. Denetim kaynaklarına sırasıyla aşağıdaki deyimleri yazın ilgili toplamları elde edersiniz..

Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"Teslimat Gecikme Sorunu"' & "")
Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"İş Görenle Yaşanan Sorunlar"' & "")
Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"Tüpten Kaynaklı Sorunlar"' & "")

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Merhaba..

Tasarım görünümünde yeni bir form açın ve üzerine 3 ayrı metin kutusu yerleştirin.. Denetim kaynaklarına sırasıyla aşağıdaki deyimleri yazın ilgili toplamları elde edersiniz..

Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"Teslimat Gecikme Sorunu"' & "")
Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"İş Görenle Yaşanan Sorunlar"' & "")
Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"Tüpten Kaynaklı Sorunlar"' & "")
Hocam Allah Razı olsun çok işime yaradı. Yalnız ben burdaki verileri excele aktarıp istatistiksel olarak şikayet türü oran grafiği çizdirmem gerekiyor. Excel formdan veri alamıyor ne yazikki alternatif bir çözüm önerin varmı bunun için?.(exceli accesse bağlayıp veril aldıracağım için)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Dördüncü bir "Şikayet Sebebi" de varmış ;)

Bu da onun deyimi..:

Kod:
=DCount("[Şikayet Nedeni]";"[Şikayet Tablosu]";"[Şikayet Nedeni]=" & '"Hizmette Yaşanan Aksaklıklar"' & "")

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Aynı anda yazmışız..

Sorguda bu değerleri gösterebiliriz.. Ama şimdi değil ;) Çıkmam gerekiyor çünkü..

Konuya hakim olan çok değerli arkadaşlarımız var; size yardımcı olacaklardır illaki..

İyi akşamlar..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
yok mu dediğim şekilde yapabilecek bir kimse?