Verileri ayrı sayfada toplamak

Excelde yaptığım bir programda bilgilerimi süzerek alıyorum ve bana toplamını veriyor örnek :
isim boyu
Ahmet 180
mehmet 190
Ahmet 150
ahmet 175
hüseyin 190
burda ahmeti arattıgımda bana boyları çıkıyor toplamınıda veriyor ama benim her ismi süzmem lazım binlerce isim var başka bir sayfada bunları otomatik toplamını aldıramazmıyım????ahmeti süzüyorum toplamını bir kenara yazıyorum sonra mehmetisüzdürüyorum toplamını yazıyorum, umarım sorumu anlata bildim... Yardım ederseniz umarım....

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn MurCeLL

Forumda ETOPLA kelimesini aratırsanız bu konuda bir çok örnek bulabilirsiniz.

Etoplada süzdüğüm verinin toplamını alabiliyorum, ahmetleri süzdüm toplamını aldım bunu otomatik bir yere yazdırmam lazım mehmetleiride süzdüm onunda toplamını aldım ama hep süzdürüyorum ben , süzdürmeden bunların toplamlarını bir sayfaya ahmetler şukadar mehmetler şukadar diyenasıl listelerim sorum bu benim....

Ã?rneğini eklersen daha anlaşılır olur. Daha fazla ilgilenen olur,diye düşünüyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sm MurCeLL

Dosyanız 67 Mb ise tamamını ekleyemezsiniz tabii. Zaten örnek dosya ekleyin derken dosyanızın aslını aynen ekleyin demiyoruz. Dosyanızda gizli olması gereken özel bilgiler olabilir. Küçük bir kopyasını hazırlayıp eklemeniz yeterli.

Ben sizin yerinize -tahminen- küçük bir örnek dosya hazırladım, ekte gönderiyorum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Mehmett'in cevabı istediğinizi yapıyor.
makro ile isterseniz alternatif bir çözüm

dosyanız 67 mb ise devamlı yedeklemeniz gerekiyor.ne kadar zamanda açılıyor merak ediyorum

Mehmett göndermiş olduğun örnek işimi gördü Teşekür ederimde bi konu daha çıktı ve takıldım bunada bi bakarmısın örnek gönderiyorum.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-10-2023
hazırladım umarım işini görür formül etopla örneğe ekli

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn MurCeLL,

Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Siz manuel olarak küçük bir örnek yaparsanız, fonksiyon ile nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışırız.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanıza bu sefer Topla.Çarpım fonksiyonu yazıp ekte gönderiyorum.

arkadaşlar teşekür ederim ben derdimi tam olarak anlatamadım dosyayıda gönderemiyorum bi çare bulayım nasıl anlatırım diye ben excelde alacagım sonucu yapıp yollasam oradan bi sonuç çıkar galiba sizide uğraştırıyorum kusra bakmayın herşey için teşekür ederim...