Verileri Dengeli Dağıtma

Excel Vers. ve Dili
2010
Herkese Selamlar.
Verilen Toplam verinin belirli günlere dengeli dağıtımı ile ilgili bir çalışma ekledim.Gerekli açıklamaları eklediğim dosya üzerinde yaptım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Anlamadığım nokta şu, neden AV sütunundan itibaren elle girdiğiniz verileri B sütunundan itibaren girmiyorsunuz? AV sütunundan itibaren olan kısım ne işe yarıyor?

Excel Vers. ve Dili
2010
Hocam veri sayfasında bahsettiğiniz sütunlara veriler başka sayfadan geliyo aslında. Ben karışıklık olmasın diye düzenleyip tek sayfada gönderdim. Yani elle giriş yapmıyoruz. Aslında yönetici ve rehber için aynı değerleri alması Branş için ise AV sütunundan sonra yazılan değerleri 15 ten çıkartıp hesaplama yapıyor. Dediğim gibi bu sayfada değil.

Excel Vers. ve Dili
2010
Kısacası B1 ve AH1 sütunları arasındaki tarihlerde boş olan sütunlara değer atmasın.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
AV 'den itibaren hücrelerin fonksiyonunu anlayamadım. Onların orda olması bize ne fayda sağlıyor? Dağıtım kurallarını doğrudan B:AJ aralığına neden uygulamıyoruz?

Excel Vers. ve Dili
2010
Yusuf Bey, AM - AQ aralığı ve AV-CL aralığı başka sayfalarla bağlantılı. Ben Diğer sayfaları yüklemediğimden Bağlantı bilgilerini sildim. Aslında oraya elle yazmıyoruz. Yoksa dediğiniz gibi böyle bir çalışma yapmanın bir anlamı olmaz eğer AV ye elle değer giriyorsak.
Yani dediğim gibi bana lazım olan B1 ve AH1 sütunları arasındaki tarihlerde boş olan sütunlara değer atmasın.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Yapamadım maalesef :(

Excel Vers. ve Dili
2010
teşekkürler halit bey . İlgili linkteki konuyu ben açmıştım ama maalesef istediğim gibi değil :(

Excel Vers. ve Dili
2010
Canınız sağolsun Yusuf Bey, ilginiz için çok teşekkür ederim