Soru Verileri Farklı Alanlara Dağıtma

Excel Vers. ve Dili
Office Professional Plus 2016 - TR
Selamlar herkese, bu forumdaki ilk mesajım ve konum olacak. Yapmak istediğim şeyi başlıkta doğru ifade edememiş olabilirim, kusura bakmayın.

Yapmak istediğim şey şu; karşılarında 1'den 10'a kadar skorların olduğu bir isim listesi var. Bu listede skorları 1 ve 2 olan kişilerin A bölümünün altında, skoru 3 ve 4 olanların B bölümünün altında, 7 ve 8 olanların C bölümünün altında ve son olarak 9 ve 10 olanların da D bölümünün altında listelenmesini istiyorum.

Resimde göstermeye çalıştım. Bunu nasıl yapabilirim, en azından yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
Merhaba,
Aşağıdaki formül 1.'yi verir.
1'i istediğiniz skorla değiştirip diğerlerini de bulabilirsiniz.

=İNDİS($B$3:$C$12;KAÇINCI(1;$C$3:$C$12;0);1)

Excel Vers. ve Dili
Office Professional Plus 2016 - TR
Merhaba,
Aşağıdaki formül 1.'yi verir.
1'i istediğiniz skorla değiştirip diğerlerini de bulabilirsiniz.

=İNDİS($B$3:$C$12;KAÇINCI(1;$C$3:$C$12;0);1)
Teşekkür ederim, mümkünse bir sorum daha olacak.

A bölümünün altında skoru 1 ve 2 olanların listelenmesini nasıl sağlayabilirim? Kısacası; soldaki listeyi kontrol edip önce Ahmet'i, altındaki satıra da Hüseyin'i otomatik olarak eklemesini istiyorum. Yani örneğin alttaki satırda önceden Ahmet'in orada olduğunu bilip ona göre uygun diğer kişi olan Hüseyin'in eklenmesi gerekiyor.

Karmaşık oldu sanırım biraz, uğraştıracak bir şey ise gözardı edin lütfen.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
Merhaba,
Kusura bakmayın bilgisayar başına yeni geçebildim.

Dediğim gibi,
Skoru 2 olan için formülde renklendirdiğim 1'i 2, skoru 3 olan için formülde renklendirdiğim 1'i 3 yapacaksınız. Bu şekilde devam edeceksiniz.

Eğer bölümlerin altına manuel olarak 1,2,3 gibi rakamlar yazmakta sakınca yoksa tek formülle (formüle müdahale etmeden, aynı formülü kopyala yapıştır yaparak) otomatik hepsini çekebilirsiniz. Yani formüllerin içerisine elle 1,2,3.... yazmanıza gerek kalmaz.

Bunun için örnek dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar