Verileri olduğu gibi getiren özet bir tablo ihtiyacı

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04/01/2022
Öncelikle herkese merhaba
Yapmak istediğim fiyat taleplerinin girildiği bir tabloyu özet şekilde tablo haline getirmek
şekil olarak istediğim tabloyu özet tablo ile yapabiliyorum ancak değer kısmına tabloda yazan verinin aynısının gelmesini istiyorum. Özet tablonun değerler kısmında işlem yaptığı için istediğim tablo oluşmuyor bunun makro haricinde oluşturulması mümkün mü örnek dosyayı ekledim yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Sayfa1'deki asıl verilerinize giriş yaparken E sütununa 10 tl şeklinde değil sadece 10 olarak girin ve bu sütunu TL olarak biçimlendirin. Sizin girdiğiniz şekilde veriler sayı değil metin olarak kabul edildiği için özet tablo toplama yapamıyor.

Mevcut verilerinizi düzeltmek için CTRL+H yani Bul/Değiştir menüsünde Aranan değeri " tl" yapıp (boşluklar hariç) yeni değeri boş bırakarak düzeltebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim benim isteğim zaten toplama yapmaması oradaki değeri yada Metin’i getirmesi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Normal şartlarda istediğiniz işlem için özet tablo uygun değildir.

Ama linklerdeki yöntemler ile değer alanında metinsel ifadeler gösterilebiliyor.

Özellikle ilk linkteki çalışma sizin için daha uygun olabilir diyecektim ki profilinizde 2003 versiyon kullandığınız yazıyor. Doğruysa işlemi uygulamak için ofis yazılımınız konusunda terfi etmeniz gerekecektir.

Ek olarak makro ile alternatif çözümler uygulanabilir.

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
ilginiz için teşekkür ederim sorunum çözüldü