Verileri Otomatik Tarih Sırasına Koyma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar yardımlarınız sayenizde düzenlemiş olduğum ekli dosyanın içerisinde ''KONSOL'' sayfasına Şantiye nosuna göre girilen verileri aktar butonuna bastığım zaman 1 den 60 a kadar gizlenmiş olan sayfalara otomatik olarak verileri aktarıyorum. Ama aktarılan veriler girildikleri sıraya göre listede görünüyor (Örneğin; 02.01.2011 tarihli veri önce 01.01.2011 tarihli veri daha sonra girilirse sayfalarda 02.01.2011 litede 01.01.2011 tarihli veriden önce görünüyor). İşte ben 1 den 60a kadar olan sayfalara girilen verilerin tarih sırası ne zaman girilirse girilsin verilerin tarih sırasına göre sıralanmasını istiyorum.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir, ekli dosya incelenirse sorumun daha iyi anlaşılacağından eminim.

Not: 1 den 60 a kadar olan sayfalar gizlenmiştir. ''CARİ HESAPLAR'' isimli sayfada şantiye numaralarına çift tıklanıp içeriği görüntülenebilir.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar acaba sorunu tam olarak anlatamadım mı_?_

Yardımlarınızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Butondaki koda aşağıdaki kırmızı bölümü ekleyip deneyin.

Kod:
  Private Sub CommandButton1_Click()
Dim alan1 As Range
Dim tarih As Date
sonsat = Worksheets(1).Cells(65536, "B").End(3).Row
Set alan1 = Sheets("KONSOL").Range("a3:a" & sonsat)
For i = 1 To sonsat - 2
SantiyeNo = alan1.Cells(i).Value
tarih = Worksheets(1).[b1]
SantiyeSonSatır = Worksheets(SantiyeNo + 2).Cells(65536, "a").End(3).Row
SantiyeSonSatır = SantiyeSonSatır + 1
If SantiyeSonSatır = 3 Then SantiyeSonSatır = 4
Range(alan1.Cells(i).Offset(0, 1), alan1.Cells(i).Offset(0, 4)).Copy _
Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("b" & SantiyeSonSatır)
Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("a" & SantiyeSonSatır) = tarih
Next

[COLOR="Red"]Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("A3:E48").Sort Key1:=Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("A3")[/COLOR]

MsgBox "AKTARILDI"

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Husgvarna yardımların için çok teşekkür ederim. Emeğine sağlık

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar biraz geçte olsa sorduğum soruyu yanlış aksettirdiğim için, bir hata oluştu. Çünkü düzenlediğim ve sorumla birlikte eklediğim ekli dosyanın içindeki 01, 02, 03... diye devam eden sayfalarda 3. sütunda bir formül var. İşlemi başlatınca o formüllü olan satırı da Sıraya sokuyor. Benim yapmak isyediğim İşlemi 4. satır ve ondan sonraki verilerde yapması 3. satırın olduğu yerde kalması.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar ben sorumun cevabını deneme yanılma yöntemi ile buldum. yinede hepinize çok teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("A3:E48").Sort Key1:=Worksheets(SantiyeNo + 2).Range("A3") yazan kodda ("A3:E48"). ve ("A3") neyi ifade ediyor? Ben ("A3:E48") i ("A4:E48") şeklinde düzelterek problemi hallettim ama ilerde bir problem çıkmasın doğru yapmış mıyım.