Verileri update etmek

Selamlar,

Bir excel dosyasında bulan verileri başka bir excel dosyasına aktarmak veya formüllerle hesaplama yapmak istediğimizde, verilerin alınacağı dosyayı açtığımız zaman excel bize verileri update edip etmeyeceğimizi sorar. Update komutunu verdiğiniz zaman ilgili dosyadaki güncel verileri bulunduğunuz dosyaya aktarır. Nevar ki excel bazende sizin daha önce dosyanın adresi olarak belirttiğiniz yerde dosyayı bulamadığını belirtilen bir mesaj verir. Bu durumda edit links seçeneğini seçer ve oradanda change source seçeneğini kullanarak dosyanın yeni adresini excele gösterir ve sorunu aşarsınız. Peki benim gibi iki excel dosyasının içinde 88 ayrı excel dosyasıyla bağlantılı formülleriniz varsa ve bu iki dosyanın konumunu değiştirdiğiniz için excel size 2x88=176 ayrı excel dosyasının adreslerini soruyorsa ne yaparsınız. Cevap 1 : 176 defa change source seçeneğini seçer oradanda bu dosyaların adresini excel'e tanıtabilirsiniz. Cevap 2 : Bu 88 ayrı excel dosyasının hepsi aynı klasörün içersinde olduğu için bir defada adres olarak bu klasörü gösterip işi bitirebilirsiniz. Cevap 1'in uygulamasını biliyorum. Ama yapmak takdir edersiniz ki zor geliyor. Cevap 2'nin uygulaması var mı bilmiyorum zaten benim uydurduğum bişeydi. Bu durumu kısa yoldan halledecek cevaplarınızı bekliyrum. Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ctrl+h çoğu zaman bunuda çözer..

örneğin dosya ismi dışında kalan yolu ARANAN kutusuna
+'C:\Documents and Settings\ERSIN\Belgelerim\

yeni yoluda YENİ DEÐER kutusuna yazarak
+'C:\Documents and Settings\ERSIN\Desktop\

tüm yolları bir defada değiştirmek mümkün.

Ya da:

Düzen>Bağlantılar>kaynak değiştir ile de problem çözülebilir..