verilerin aktarılması

merhaba..ekte de gönderdiğim METRAJ isimli dosyada texboxlara girdiğim verileri excel sayfasına aktardıktan sonra hesap yaptırıyorum.Fakat MAHAL YERİ textboxuma girdiğim yerden sonra bir alt başlık açıp bunları ayrı hesaplamasını istiyorum.YArdımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk ederim.Saygılar.İyi çalışmalar

merhaba.sorumun çözümü ile ilgili en ufak bir fikri olan arkadaşım yokmu acaba... :agla: iyi çalışmalar.saygılar

arkadaşlar tekrar merhaba.olumlu veya olumsuz bir cevap gelmediğine göre bence sorum pek anlaşılır değil..ben özür dilerim..ben tekrar açıklamaya çalışayım..

şimdi mahal yerine mesala "temel" yazdıktan sonra imalatın cinsi ve diğer en,boy..vs kısmı girdikten sonra veriler aktarılıp ( örnekte 2 sıra bilgi girdim,tabi bu daha fazla olabilir) gerekli hesaplamalar yapılıp AZI sütununda bu temel kısmının ara toplamı alınıyor.Ben eğer mahal yerine tekrar başka bir bilgi girdikten sonra yine bu işlemler aynen devam edecek.ÇOĞU sütununda da bu ara toplamların genel toplamı alınacak.Yani sonuç olarak benimde örnek olarak gösterdiğim "VERİ AKTARIMI SONRASI GÖRÜNÜM" adlı sayfadaki hali almasını istiyorum.Biliyorum zor gibi ama günlerdir uğraşıyorum bir türlü yapamadım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok tşk ederim.iyi çalışmalar.Saygılar

arkadaşlar merhaba.günlerdir bekliyorum.en ufak bir fikri olan arkadaşım yokmu acaba...? :dua:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu tarz uygulamalarda tabloyu her seferinde yeniden düzenlemek gerektiğinden kod yazılması zahmetlidir. Bir tarafı düzeltirken diğer tarafı bozarsınız. Epey uğraşı sonucu aşağıdaki dosyayı hazırladım.

sn leventm bey...ben size söyleyecek laf bulamıyorum artık..! :oops: yani bu kadar olur..tam istediğim gibi..ellerinize beyninize sağlık..dediğiniz gibi çok zor bir olaydı..ben günlerdir uğraştım..ama bu forumda sizler gibi insanlar olunca insan umudunu kaybetmiyor.iyi çalışmalar.saygılar.