Verilerin Grafikte Çıkmaması Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
İyi geceler.
Ekteki dosyada ilköğretim okuluna yönelik sınav analizi var.
Dosyayla ilgili sorum daha doğrusu sorunum şu:

Yukarıda soru sayılarını çoğalttım ve buna uygun formül çubuğunu yatay eksende 22 ve 23 ü seçerek uzattım. Buraya kadar bir sorunum olmadı. Ancak verileri girdiğimde alt tabanda yer alan grafik kısmında sadece daha önceki 19. soruya kadar olan kısmı grafik olarak gösteriyor. Eklemiş olduğum soruların cevaplanma yüzdesini yukarıda veri olmasına rağmen göstermiyor.

Bunun çözüm yolu nedir ya da ne şekildedir.Öğrenebilirsem iyi olacak. Çünkü diğer örneklerde de aynı şekilde oluyor. Eklediğim soruları altta tabanda grafikte göremiyorum. Hepsinde de aynı sorun oluyor. Bu dosya üzerinden diğerlerini de düzeltmeyi umuyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Merhaba,

sorununuzun çözümü çok basit, dosyanızda ikinci grafiğin altında yer alan oranların bulunduğu hücreler (79. satır) yukarıda yer alan 23. satırdaki oranlardan link almaktadır.sizin 19. sorunun linkini diğer satırlarada kopyalamanız gerkmektedir. bu durumda yapmanız gereken 19. sorunun oranının yer aldığı 30 yazan hücrenin köşesinden mouse ile tutup ortalama sekmesine kadar çekmeniz. formül kendini otomatik olarak kopyalayarak hücrelere veri gelmesini sağlıyacaktır ve grafiğinizde olması gereken başarı yüzdeleri gözükecektir.

başka bir seçenek ise bu dataya kaynak olarak 23. satırı göstermektir. size iki adet dosya hazırladım, hangi seçeneği kullanmak isterseniz onu kullanabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim. Excelde fazla amatör olunca basit işler bile zor oluyor. :) Tekrar teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Rica ederim.
İyi çalışmalar.