Verilerin Rapor Olarak Saklanması

Ekteki dosyada belirtilen verilerin raporlama amaçlı saklanması için makro kullanılabilir mi? Makroyla siteniz aracılığıyla tanışan biri olarak (18.02.2005) benim yapmam mümkün değil.

Bu arada forumda benim sorunuma yakın bir örneğe rastladım ama dediğim gibi makroyu henüz tanıma aşamasında olduğum için içinden çıkamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bunun için özel makroya gerek.
Excel'de Veri menüsünde Ã?zet tablo ve Ã?zet Grafik Raporu'nu kullanabilirsiniz.
Çok da işinize yarayacak.Alışırsanız excelin başkaca fonksiyonlarını da çok kullanmazsınız.
Ã?ğrenmesi de son derece basit.
Sadece ne yapmak istediğinizi bilin,yeter.
Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Makro ile de denemek isterseniz ekteki örneği inceleyin.

Çok teşekkür ederim leventm. 22 dakikada çözüm bulunabilecek başka bir yer yoktur sanırım. Varsa bile benim karşıma ilk kez çıkıyor. İşimi fazlasıyla gören bir makro olmuş. Elinize sağlık.

Bir sorum daha var. Buradaki makroda verilerin alındığı hücrelerde formül varsa formülü de kopyalıyor. Sadece değerleri alması mümkün mü? Çok şey istemiyorum umarım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bunu bir deneyin.

[vb:1:bf2ab3b9b7]Sub veriaktar()
Sheets("sayfa1").Range("D3:D12").Copy
sat = Sheets("sayfa2").Cells(65536, 2).End(xlUp).Row
Sheets("sayfa2").Cells(sat + 1, 2).PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Transpose:=True
Application.CutCopyMode = False
End Sub[/vb:1:bf2ab3b9b7]

danersin, leventm, çok teşekkür ederim. Sayenizde "Nasıl yapabilirim?" sorusunu kendime daha fazla sormaktan kurtuldum. İyi çalışmalar.