veritabanı dosyamı gönderdim,sorunum var yardımcı olurmusunuz ..

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
selam kardeşler.daha önce bu sorundanbahsetmiştim dosyayı göndermemi tavsiye etmişlerdi.sorun şu;!"ana" isminde form var, ona girdikten sonra "kayıt ekle" butonuyla kaydetme formuna giriyoruz.burada tablo görünümünde bir de altform bulunuyor.gerekli kayıtları giriyorum,bazen de "tablo görünümündeki" bu alt forma bilgi girmemem gerekiyor."kişi kodu"veya diğer (ad-soyad-adres) sorgularını çalıştırdığım zaman sırf o alt forma değer girmediğim için sorgu sonucu bomboş görünüyor.ama alt formda KURUL TARİHİ KİMLİĞİ alanına tarihi girdiğim zaman sorgu çalışıyor.ve sadece KURUL TARİHİ KİMLİĞİ alanına değer girersem çalışıyor.mesela bu alanın yanında KİMLİK,SONUÇ ve AÇIKLAMA ALANLARI VAR , buralara değer girip girmemem bir şeyi değiştirmiyor.illaki KURUL TARİHİ KİMLİĞİ alanına değer girmem gerekiyor.benim istediğim;belki o an oraya değer girmemem gerekiyor,sonradan dolduracağım,değer girmeden sorgunun çalışmasını istiyorum,çok kafa yordum ama bulamadım yardımcı olursanız çok memnun olurum ,işiniz rasgelsin,iyigünler millet.

ya doyayı nasıl göndereceğim?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sol altta Cevap Yaz butonu var oraya tıklayın ve ekli dosyaları yönet yada gönder var burayı açın gözattan dosyanızı ekleyin konuyu da yazın ve gönder deyin bu kadar..

sorunuz sanırım ilişkilerle alakalı alt form üst alanlardan biri ile ilişkili ve buna dayalı bir sorgu var elinizde ilgili alanlarda kayıt olmasına zorlanmış olabilir o yüzden çalışmıyordur sanırım ama yinede böyle çok afaki oluyor siz en iyisi ekleyin örneğinizi tarife göre daha seri çözüm bulursunuz..
kolay gelsin..