Çözüldü veritabanından etiket hazırlamak

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
Değerli forum arkadaşlarım,
Elimde sürekli değişkenlik gösterecek bir veritabanı mevcut olacak. ( örnek dosya ekte ). Bende bu veri tabanına bağlı olarak etiket hazırlamak istiyorum. Bu etiketleri hazırlanan siparişlerin kutularına yapıştırılacak.
2 çıktı alternatifim olacak 1'ci normal A4 kağıdına ve bu kağıda 4 adet etiket bilgisi olacak ( örnek resim dosyada mevcut ).
2'ci Zebra yazıcı ile 10x15 botunda etiket çıktısı şeklinde

konu ile ilgili öneri ve yardımlarınız bekliyorum :cool:

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba @DAYWALKER2018,

Sorunuza çözüm olarak Word de Adres, Mektup Birleştirme ile yapılabilir. Farklı formatda ve farklı yazıcıdan çıktı alacağınız için iki şablonunda dosyaları ayrı olabilir diye düşünüyorum.

- Burada sormak istediğim soru A4 kağıdınızda toplamda kaç etiket yer almakta (Mümkünse kullanacağınız etiketin markalı ise markasını Örneğin. Tw-2408) bunu öğrenebilir miyim?

İyi çalışmalar.

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
Merhaba @DAYWALKER2018,

Sorunuza çözüm olarak Word de Adres, Mektup Birleştirme ile yapılabilir. Farklı formatda ve farklı yazıcıdan çıktı alacağınız için iki şablonunda dosyaları ayrı olabilir diye düşünüyorum.

- Burada sormak istediğim soru A4 kağıdınızda toplamda kaç etiket yer almakta (Mümkünse kullanacağınız etiketin markalı ise markasını Örneğin. Tw-2408) bunu öğrenebilir miyim?

İyi çalışmalar.
A4 için https://www.ofix.com/Ekstrafix-fix-5004-yazici-etiketi-99-1-x-139-mm-400-adet düşünüyorum
15 x 10 olan da Zebra GC420 T kullanacağım

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba @DAYWALKER2018

Ekteki dosyayı C sürücüsüne Klasör olarak çıkartın ve inceleyiniz. ( C : \Veri \ [Veri dosyanız burada olmalı] )A4 ve Zebra dosyalarını açarken bağlantı ile ilgili bir soru sorarsa evet diyerek geçiniz. Nasıl yapıldığına dair bir metin dosyası da ekledim fırsat bulursanız okuyunuz.

Logolar elimde olmadığı için gönderdiğiniz excel dosyasından alarak yapıldı, gerekli biçimlendirmeleri kontrol ederek ve örnek bir çıktı alıp varsa sayfa
ölçülerinde bir problem bunları çözümlemeniz ve dosyayı stabil hale getirmeniz gerekebilir.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
Merhaba @DAYWALKER2018

Ekteki dosyayı C sürücüsüne Klasör olarak çıkartın ve inceleyiniz. ( C : \Veri \ [Veri dosyanız burada olmalı] )A4 ve Zebra dosyalarını açarken bağlantı ile ilgili bir soru sorarsa evet diyerek geçiniz. Nasıl yapıldığına dair bir metin dosyası da ekledim fırsat bulursanız okuyunuz.

Logolar elimde olmadığı için gönderdiğiniz excel dosyasından alarak yapıldı, gerekli biçimlendirmeleri kontrol ederek ve örnek bir çıktı alıp varsa sayfa
ölçülerinde bir problem bunları çözümlemeniz ve dosyayı stabil hale getirmeniz gerekebilir.

iyi çalışmalar.
değerli @netzone emeğinize sağlık tam istediğim gibi olmuş. Hani bir reklam var ya anlatmaya gerek yok işte sonuç (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)