versiye akaryakıt satışı

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
degerli arkadaşlar veresiye akaryakıt satışı yapabilmek için bir program hazırlıyorum sorunumuz ödeme TL olarak yapılıyor kalan borcunu LİTRE olarak görüp son fiatı üzerinden fiatlandırılması örnek bir kişi veya firma 500 litre mazot 600 litre benzin 700 litre euro mazot aldı 3 veya 5 aysonra 200 tl verdi bu verdiği tl litre ye cevrilip borcundan düşülecek kalan LİTRE olarak borcunda görünecek ben normal borcu TL ödemeleri TL olarak yapılan bir program hazırladım ama amacıma ugun degil sizlerden ricam bana bir yol göstermeniz veya buna benzer bir örnek uygulama eklemeniz veya önermeniz bu konuda yardımlarınız bekliyorum hepinize saygı ve teşekkürlerimi sunarım acılış şifresi 123

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın simendifer,

Siz de cari hesabi TL yerine litre üstünden tutun. Her kayıtta yürüyen bakiyeyi litre üstünden yapın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın modalı çok teşekkür ederim ilginiz için onuda yapmayı denedim aynı hesapta hem mazot alıyor hem benzin hem lpg bunların fiatları farklı oldugundan toplamı litre üzerinden bulsam da fiatları farklı oldugundan sonuca ulaşamıyorum şöyle düşünüyorum acıklaması yani ürün özelliği mazotsa metin1 ile benzinse metin2 ile lpg ise metin3 ile çarp litre borcunu tl üzrinden göster diye düşünüyorum ama onu nasıl bir kodla yazacagımı bilemiyorum bu konuda yardımcı olursanınız menun olurum en azından basit bir örnek sunabilirmisiniz teşekkür eder saygılar sunarım
sayın modalı bildiğim kadarıyla bu işi bir tek siz çözersiniz buna emin olun size güveniyorum

Son düzenleme: