virgül "," den sonrası için işlem yapmak istiyorum yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Herkese iyi forumlar
ekli dosyada yıllık izin hesaplaması yapmaktayım
4. satırda bulunan "ALİ ÖRNEK" işçisini baz alarak her yılı kalem kalem prim günü üzerinden "BN4" hücresine toplatıyorum
çıkan sonucu 360 prim gün sayısına bölerek sonucu "BO4" hücresine yansıtıyorum ve yuvarlama işlemi hatalı sonuç verdiği için virgül koymak zorundayım sonuca örneğin "2,36".

benim sorunum buradan sonra başlıyor
"BO4" hücresine gelen "2,36" sayısının virgül "," de dahil olmak üzere alıp tekrar 360 ile çarparak "BP4" hücresine yansıtmak istiyorum.
=SAĞDAN al formülü çok güzel işime yarıyor ama sonsuz döngüye giren sayılarda veya 0 la biten sonuçlarda hücredeki tüm verileri kullanıyor sonuç milyarlı rakamlara gidiyor. virgülün "," solu değil sağını 0,**** şeklinde almam gerekiyor. tam kadro atamam esnasında bu çözüme çok ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum.

https://files.fm/u/uvqg9nc8#_

çalışmamın örnek dosyası hücreler örnek teki gibidir...;

mahsuru yok ise dosya linki veriyorum mahsuru varsa da kaldıra bilirim konudan

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Tam anlamadım ama

Kod:
=(BO4-TAMSAYI(BO4))*360
dener misiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Tam anlamadım ama

Kod:
=(BO4-TAMSAYI(BO4))*360
dener misiniz.

evet uzun bir açıklama olduğu için anlaşılması zorlaşıyor ancak tam aradığım çözümü sundunuz bana üstadım allah razı olsun şu kod müdürümden bir aferim ile birlikte kadro tavsiye mektubuma güzel bir derece eklenmesini sağlayacak ekmeğim de payın oldu helal et hakkını.

Son düzenleme:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Helal olsun Osman Bey. O ne demek. Saygılarımla.