web den veri almak

web sayfalarındaki tabloları önce word e alıp biçimlendirdikten sonra excel e alabiliyorum.bu konu ile ilgili geniş bilgiyi nerde bulabilirim.bu işlemi otomatik olarak yapabilen programlar varmı?excel 2003 kitabı var,bu konuyu kitabın hangi bölümlerinde inceleyebilirim?teşekkürler

web deki tabloları excele almak için biçimlendirmek gerekiyor.önce word e alıpo biçimlendirip daha sonra excel e alıyorum.bu konuda bilgi verebilirmisiniz.arama sayfasını vermişsiniz ama ben bi sonuç bulamadım.acemiyim.teşekkürler

17 kişi okumuş,allah rızası için bi cevap veremezmisiniz ya,sadece kaynak soruyorum

çok teşekkürler,linkler için.
çok acemiyim,anlayamıyorum.excel 2003 den çalışmak lazım.linklerden anladığım kadarıyla web den tablo almak ve excele uygun biçimlendirme yapmak için sorgu kullanmak gerekiyor.güncellemede önemli ama ilk aşamada web dekibir tabloyu excel e uygun biçimde almak istiyorum.querry yi kullanmayı öğrenmek lazım heralde.lütfen bir çalışma planı önerirmisiniz.tekrar teşekkürler.excel 2003 kitabını elime aıdığımda bütün hevesim kırılıyo çünkü

abi bi cevap yazında bi yerden başlıyım ben