WhatsApp profil fotoğrafı

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
Arkadaşlar, sayın hocalarım. Benim bilgisayarımda WhatsApp uygulama olarak kurulu.
Bizim altın günü var. Ben sıra kimde, kim verdi falan excelde yazıp ekran fotoğrafı alıp gruba atıyorum.
Sadece görsellik açısından, hem merak ettim. Hücreye herhangi bir kişini WhatsApp profil fotoğrafı çekilebilir mi?
Teşekkür ederim. Saygılarımla.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
31-01-2025
Hocalarımızdan yardımcı olabilecek yok mu acaba?

hasankardas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2021ProPlus TR 64 Bit
18-01-2027
Whatsapp profil fotoğraflarının alınmasını engelliyor. Yardımcı programlar ile bunu alabilirsiniz. Hukuki açıdan fotoğraf kişisel veri olduğu için 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel veriyi kısaca kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi şeklinde tanımlamıştır. Bu bağlamda sosyal medya hesaplarında paylaşılan her türlü fotoğraf ve video, kullanıcı adları kişisel veri kapsamında değerlendirilmelidir.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
31-01-2025
Whatsapp profil fotoğraflarının alınmasını engelliyor. Yardımcı programlar ile bunu alabilirsiniz. Hukuki açıdan fotoğraf kişisel veri olduğu için 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel veriyi kısaca kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi şeklinde tanımlamıştır. Bu bağlamda sosyal medya hesaplarında paylaşılan her türlü fotoğraf ve video, kullanıcı adları kişisel veri kapsamında değerlendirilmelidir.
Hocam ilginize teşekkür ederim. Ben kolaylık olsun diye dedim. Yoksa zaten hepsi arkadaşlarım, ablalarım, abilerim.