Windovs xp administrator kullanıcı parolası

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Selamlar
Arkadaşlar Yeni bir bilgisayar aldım bulduğum bir cd ile sistemi kurdum. fakat yönetici parolası koyduğum halde sistem direk açılıyor parolayı pas geçiyor sebebini anlayamadım bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
İkinci bir soru olarak, usb girişleri hakkında olacak. Bilgisayarın ön tarafında bulunan iki adet usb girişine flaş diski takıyorum bilgisayar donuyor. Ayrıca benim kılavyem kablosuz sistem tam açılmadığı zaman klavyeyi görmüyor. Yani bios okunurken klavye çalışmıyor buda format atarken sorun oluyor. soket girişli bir klavye takarak işimi görebiliyorum. bios okunduktan sonra klavyeyi görüyor.

SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
İŞLEMCİ :İNTEL CPU E2180 2,0 GHZ 800 Mz 1 MB pENTİUM D.Core
ANAKART :GIGABAYTE P35C-DS3R 1333 FSB/DDR2+DDR3 S+GLAN+16X775
RAM :KİNGSTON 1 GB 800 Mh DDR2 RAM
SABİT DİSK 160 GB 7200 RPM SATA2

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
Selamlar
Arkadaşlar Yeni bir bilgisayar aldım bulduğum bir cd ile sistemi kurdum. fakat yönetici parolası koyduğum halde sistem direk açılıyor parolayı pas geçiyor sebebini anlayamadım bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
İkinci bir soru olarak, usb girişleri hakkında olacak. Bilgisayarın ön tarafında bulunan iki adet usb girişine flaş diski takıyorum bilgisayar donuyor. Ayrıca benim kılavyem kablosuz sistem tam açılmadığı zaman klavyeyi görmüyor. Yani bios okunurken klavye çalışmıyor buda format atarken sorun oluyor. soket girişli bir klavye takarak işimi görebiliyorum. bios okunduktan sonra klavyeyi görüyor.

SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
İŞLEMCİ :İNTEL CPU E2180 2,0 GHZ 800 Mz 1 MB pENTİUM D.Core
ANAKART :GIGABAYTE P35C-DS3R 1333 FSB/DDR2+DDR3 S+GLAN+16X775
RAM :KİNGSTON 1 GB 800 Mh DDR2 RAM
SABİT DİSK 160 GB 7200 RPM SATA2
USB driver dosyanızda veya usb diskinizde problem var, sistem tanıma sırasında kilitleniyor. Yüklediğiniz windowsu güncelleyin. Kablosuz klavye ve mouse ise hiç tavsiye etmiyorum. bendede vardı ve kafayı yemeden önce :) kablolu sisteme döndüm. Parola olayına gelince, 2 user tanımlamanız gerekli, admin ve normal user (kim olacaksa) .ikisinede parola koyabilirsiniz, ama yinede sistem açılacaktır. yalnız admini parolasız açarsanız admin yetkileriniz olmayacaktır.