Windows 10 anahtar sözcük ile dosya/dizin arama problemi

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhabalar.

Başlıkta da belirttiğim gibi bir konum ve alt konumlarında anahtar sözcük ile arama yaptığımda istediğim sonuçlar gelmemekte. Arama ayarı "tüm alt klasörler" ve arama sonuçlarının gelmesini engellebilecek başka bir ayar da göremedim.

Örneğin, ulaşmak istediğim klasör adı "xulrunner". "xul" veya "runner" olarak yazdığımda sonuç gelmemekte. Arama kutusuna "xulrunner" yazarsam bu isimde ve bu ismi içeren dosyalar gelmekte.

Konu hakkında yardımınızı rica ederim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Üstat, ayarlar resimdeki gibi mi?

.Untitled.png

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bendeki ayar görünümü farklı ama çözüme ulaşmak için hepsini işaretleyerek denedim.

1552506427193.png

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Maalesef yöntemler işe yaramadı. Yakın zamanda temiz bir sistem kurulumu yapacağım. Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Hizmetlerde windows search çalışır durumda mı?
Bazen sistemi çok yoruyor diye kapatılabiliyor. Bu da indexleme işlemini yarım bırakabiliyor.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Hizmeti kontrol etmiştim, o an çalışıyordu, şimdi de çalışıyor. Hatta "D:\Programlar" konumunu indexlettirdim; problem çözülmedi.
#4 nolu mesajdaki bağlantıda gördüğüm kadarıyla o bağlantıya ulaşan 70 küsür kişi aynı problemi yaşadığını beyan etmiş. Sistem ayarlarında sık değişiklik (yazılım testleri gereği vs) yapan biri olarak kendim bozduğumu sanmıştım ama önerilen bağlantıya göre kullandığım işletim sisteminin sürümüyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Update önerecekseniz, isteğim dışında güncellenmişti.

Düzeltme : Arama kutusuna yıldız ile kullanıldığında çalışıyor. *runner*

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Sizdeki adres çubuğunda, arama kutusuna runner yazdığınızda. Arama bilgisi nasıl görünüyor.

Kod:
search-ms:displayname=deneme%20İçindeki%20Arama%20Sonuçları&crumb=System.Generic.String%3Arunner&crumb=location:D%3A%5Cdeneme