Windows 7 Ulitmate ile Creative SB 5.1 VK Ses Kartı Uyumsuzluğu Nasıl Çözümlenir?

Excel Vers. ve Dili
2003 Turkce
merhaba arkadaşlar,

geçen gün PC format atıp XP yerine win7 ultimate kurdum:
"win7 harika tasarlanmış, üstelik çok da ergonomik. şimdiye kadar kurmadığıma pişmanım" şeklinde çok methiyeler söylerim...

fakat direkt sebebi win7 olmayan bir sorunum var:
tahminimce creative sound blaster 5.1 vk ses kartım win7 ile uyumsuzluk yaratıyor!

sistem bilgilerim:
işlemci - pentium dual core 2,60 GHz
RAM - 3 Gb
sistem - 32 bit

problem detayları:
win7 kuran ve creative ses kartı olan tüm kullanıcılar gibi ilk anda ben de driver sorunu yaşadım. creative sitesinden ilgili driveri bulup yükledim ve ses kartım çalıştı. hem webden, hem sistemden hem de media grubunda oynatılan öğelerden tüm sesleri alabiliyorum. ancak hepsinde ortak olarak karşılaştığım bir problem var: seste duraksama ve yavaşlama şeklinde bozulmalar oluyor. ancak ses hiçbir zaman durmuyor yada boğulmuyor; tam tabiriyle ses anlık takılıp hemen toparlıyor. bu durum genellikle saniyelik oluyor ama şarkının ritmini bozuyor, sesi de boğuyor. sorunun neden kaynaklandığına dair fikrim yok. ancak böyle giderse ya ses kartıma yada çok beğendiğim win7'ye veda edeceğim; çünkü şarkı dinlerken yada film, video izlerken ses bozulunca çıkan o saçma sesler sinir bozucu oluyor...

lütfen yardım edin arkadaşlar, üstadlar; hakikaten bunaldım.

herkese iyi seneler dilerim