Windows Başlat Menüsünden Arama Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Professional plus 2010
Selam Arkadaşlar,
2 sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
1.Sorum: Başlat menüsünde arama yapıp aradığım word belgelerine ulaşmak istiyorum. Örneğin bir yazının içinde istatistik yazıyorsa arama kısmına bunu yazdığımda o metne ulaşmak istiyorum. Fakat bu sağlıklı çalışmıyor. Aynı klasörü kendim açtığımda kelimeyi bulmama karşın başlat menüsünden bu yapılamıyor. Ayrıca metinlerin olduğu klasörler D içinde ve masaüstünde kısayol var. Sorun bununla ilgili mi diye düşünüyorum.
2.Sorum: Aynı aramaya ağ bağlantısı içinde hiç yapamıyorum. Ofiste birden fazla bilgisayar var biri ana bilgisayar şeklinde. Diğer programlara falan ağ üzerinden bağlanırken belgeler klasörüne yani metinlerin olduğu kısma ulaşamıyorum. Başlata bir şey yazdığımda bulmasını istiyorum. Sanırım açıklamayı başarmışımdır. Konu yaptığım iş açısından çok önemlidir. Yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Professional plus 2010
Cevabı buldum. Dizin oluşturma seçenekleri içinden C veya D gibi seçimleri yapılıyor. Dizin oluşturunca sağlıklı arama yapıyor. Ağ üzerinden ise teknik olarak mümkün değilmiş. Sadece ağa girip ağ üzerinden kendi içinde arama yapılıyormuş.