Windows geç açılıyor

Bilgisayar açılışta XP yazısı çıkmadan önce siyah ekranda çubuk oluşuyor (Daha önceleri olmuyordu) ve o çubuk yarıya kadar dolmadan bilgisayar açılmıyor. Kötü yanı ise bu çubuk 2 dakika dan daha uzun bir sürede doluyor, kısaca açılması 3 dakikayı buluyor.

Acaba diye 3 ten fazla format attım, işin içinden çıkamadım ve Temmuzdan bu güne öyle kullanıyorum. Aslında pekte kafama takmak istemiyorum, ama kolayı varsa denemek istiyorum.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın abazya

Bilgisayar açılışta XP yazısı çıkmadan önce siyah ekranda çubuk oluşuyor (Daha önceleri olmuyordu) ve o çubuk yarıya kadar dolmadan bilgisayar açılmıyor. Kötü yanı ise bu çubuk 2 dakika dan daha uzun bir sürede doluyor, kısaca açılması 3 dakikayı buluyor.

Acaba diye 3 ten fazla format attım, işin içinden çıkamadım ve Temmuzdan bu güne öyle kullanıyorum. Aslında pekte kafama takmak istemiyorum, ama kolayı varsa denemek istiyorum.
Bios ayarlayınızı kontrol etmenizi öneririm, ayarları default a çekip tekrar denemenizde fayda var

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
(11.5612.6505)
kayan xp logosugelmeden hemen önce altta beyaz çubuk var onu diyorsan eğer, o driverlerin yüklenme süresi ile ilgili.
onun hemen ardından da xp logosu çıkıyor zaten.

windows bu sürede driverleri yüklüyor.
driverlerde bir sorun ya da çakışma olabilir.

düzgün kurduğuna emin misin?

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Formattan önce donanım eklediniz mi? Uyumsuzluk olabilir?
İkinci bir husus, genelde formattan sonra anakart programını yüklemeyi unuturlar, böyle bir şey de olabilir?