Windows XP açılırken Hoş Geldiniz Ekranında takılıyor

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
1- Arkadaşlar , Okuldaki Pentium II olan Win98 yüklü 15 bilgisayarın remlereini 128 mb ye çıkartıp ve Formatlayıp Windows Xp yi kurdum. İki tanesinde windows xp açılırken Hoşgeldiniz ekranında tek bip sesi çıkartarak orada kalıyor . Ancak Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonunu tuşladığımda windows açılmaya devam ediyor. Ondan sonra problem yok. Ne yaptıysam takılma işini engelleyemedim. Bir iki tanesini güvenli kipte çalıştırıp sonra yeniden başlattım düzeldi. İki tanesi hiçbir şekilde düzelmedi. Acaba ne yapmalı. Bilen arkadaş cevap yazarsa çok müteşekkir olacağim. Üç yıl önce aynı durumla yine karşılaşmıştım.
2- Arkadaşlar Pentium II olan bu 15 bilgisayarda EN1207 F serisi (üzerindeki chip, EN5251) eternet kartlarını kurmuş ve tanımış gibi görünüyor. Ancak win98 de çalışan eternet kartları bir türlü adsl kablosu takılı olduğu halde xp de algılamıyor. Bağlantı simgesi üzerinde kırmızı çarpı işareti var. Driveri internetten indirdim kurdum değişen bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office2003 Tr
1.soruya cevap:
Arkadaş, bilgisayarlarına format attığını belirtmişsin ama yinede belki "d","e","f" ve hatta "yumuşak g" sürücün vardır diye söylüyorum. Sorununun sebebi Parite B virüsü olabilir (zira bu virüs bulaştığında buna benzer bi hata verir). Çok lanet bişey bütün dosyalara bulaşıyor hoş olan bi yanı bütün antivirüs programları tarafından temizlenebilmesi. Bi kontrol et istersen...

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
1. sorunun cevabını buldum. bilgisayarın içindeki pil bittiğinden tarihi eskiye çevirmektedir. Pil değiştirilip tarih de güncelleme yapıldığında sorun ortadan kalkıyor. İyi çalışmalar.