Windows Xp kurulu ama başlangıçta dos ile başlamasını istiyorum

Excel Vers. ve Dili
microsoft office professional plus 2016
Arkadaşlar eskiden bilgisayarımda windows 98 yüklü idi ve dos ortamında başlardı yani bilgisayarımı açtığımda karşıma c:\ diye başlardı bende programın adını yazıp programı çalıştırıdım. şimdi XP yükledim xp çok güzel ama dos tabanlı programı xp üzerinden kullandığımda yazıda bazen sorun yaratıyor. Şimdi ben 98 de olduğu gibi XP de bilgisayarımı açarken dos ortamında nasıl başlatabilirim. bios ayarını nasıl yapmalıyım bios ayarından sonra yapmam gereken şeyler varmı ilgilenen arakadaşlara teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
Xp
Türkçe
İngilizce
Dostum bence dosu simule eden programlardan kullanmalısın. Az önce yaptığım aramada Dosbox diye bir program gördüm. Son versiyonu sanırım 0.72 ile isimlendirilmiş. http://dosbox.sourceforge.net/ adresinden girip downloads tan ücretsiz indirebilirsin. Daha önce kullanmadığım için özelliklerini bilmiyorum. Ama yine internet üstünden arayarak yardımcı olabilecek pek çok site bulabilirsin.
Ama naçizane tavsiyem kullandığınız programın windows altında çalışan sürümünü bulabiliyorsanız onu kullanmanızdır.
Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
İkinci bir çözüm disket sürücünüz var ise boş bir disket yerleştirin,

Bilgisayarımı açıp disket sürücüsünü bulun sağ klikleyip Format ı tıklayın,

Açılan pencereden MS-Dos başlangıç diskini işaretleyin ve diski oluşturun.

MS-Dos ile başlamak istediğinizde diskinizi yerleştirip sistemi açın, MS-Dos ta açılmış olacaktır.

iyi çalışmalar