Windows XP Nasıl Türkçeleştirilir

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba arkadaşlar. Windows XP'nin nasıl Türkçeleştirilebileceği konusunda deneyimlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi bildiririm.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Hiç denemedim ama herhalde ilk işim Türkçe Xp cdsini takıp kurmaya başlamak olurdu. (Tabii formatsız) Ama içime de pek sinmezdi doğrusu

Eliniz alışkınsa formatlayıp Türkçesini kurun bir de güzel imaj alın derim. "Belki" ileride hata bile verir. Bilemiyorum.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın izcik ilginize teşekkür ederim. Formatlamaktan çekiniyorum, driver dosyalarında sorun oluyor. Daha önce yaşadım bu durumu. Mümükünse formatsız çözmeyi tercih ederim.

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
Acronis true image programıyla sürücülerinizin yedeğini alın.Hatta eski sisteminize dönüp dönmemekte kararsızsanız sisteminde yedeğini alın. Sonra format çekip türkçe Win Xp yükleyin. Benim çok sefer yaptığı bir işlem, rutin gibi oldu nerdeyse :) . Eğer beğenmezseniz Acronis ile eski sisteminizi geri yükleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Acronis True İmage yıllardır vazgeçmediğim tek program. Xp den bile daha güvenilir. Xp hata yapar ama Acronis True İmage hata yapmaz. Siz ne isterseniz onu yapar. Alın Ahmetin bilgisayarının imajını, Gidin Mehmetin bilgisayarına yükleyin hayır demez. Acroniz True İmage versiyon 11.53 başkasına gerek yok.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Teşekkür ederim. Gerçi konseptimin dışında ama mutlaka deneyeceğim.