Windows yükleme sorunu

Arkadaşlar iyi akşamlar:
Yeni aldığım bir Notebook da vista yüklü fakat ben XP yüklemek istiyorum fakat xp cd sini taktığımda Windows XP yi şimdi yükle yazısı pasif bir türlü aktif hale getiremedim. çözüm nedir bir bilen varsa Allah aşkına bir yardım kafayı yiyeceğim. Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
senin iş zor biraz ama ben en kestirme yolunu söyliyebilirim.
vistaya format atmak için önce linux kur sonra xp

Excel Vers. ve Dili
Office 365
SATA entegreli ve sp2 olan bi xp cd si ile kolayca kurulduğu söyleniyor

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Marka ve model belirtseydiniz farklı link verirdim.. Ama benden tavsiye ki başıma geldiği için söylüyorum.. Yeni nesil notebook'larda anakart sata diskleri tanımıyor.. Xp sürekli sorun çıkartıyor yani anlamayan için zor oluyor.. Vistadan şaşmayın derim..

Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın,

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Herhalde benim işim zor görünüyor. PC modeli ASUS K50IN , işin kötü yanı daha ilk bataryayı falan taktım vistayı kurmaya başladı. bende nasıl olsa XP yükleyeceğim diye reddettim.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Herhalde benim işim zor görünüyor. PC modeli ASUS K50IN , işin kötü yanı daha ilk bataryayı falan taktım vistayı kurmaya başladı. bende nasıl olsa XP yükleyeceğim diye reddettim.
Bu konuda servisten yardım isteyin.. Bide illada XP yükleyeceğim diyorsanız mutlaka İmaj cd'si yapın.. Kurtarma cd'si yoksa bilgisayarın içinde Recoveri oluyor bu recoveri mutlaka cd'ye yazdırın.. Bende HP pavilgon Dv6 serisi var. XP yükledim yüklerken recoverileri sildim. Pişman oldum servisini arayıp yardım istedim parasını bile versem yardım alamayacağımı öğrendim.. Daha sonra Vista yükseltme cd'si buldum bilgisayarın altında bulunan kodları lisans anahtarı olarak kullandım ve sorunsuz olarak yukleme yaptım.. İlk pc aldığınızda içinde bir sürü program oluyor ve yavaş oluyor ben bu işlemleri yaptıkdan sonra pc canavar gibi oldu..

Hazır konusu açılmışken bişey daha söylemek istiyorum.. PC alırken Win 7'ye yükseltme ücretsiz diyorlar ya tamamen palavra yani en azından HP için palavra çünkü Global Windows 7 Yükseltme Seçeneği Programı Ekibi ile mailleştim ve Win Basic alanlar için geçerli değilmiş bunu öğrendim. Ayrıca yükseltebilsem bile kargo ücreti verecekmişim(44$ + Kdv) Öğrendiğim kadarıyla bu ücret Acer için 20$'mış bizzat Acerin sitesinden satın alma aşamasında gözlerimle gördüm.. Uzun lafın kısası HP benim için bitmiştir. Herkeside bu konuda uyarıyorum.. Bişey alırken detaylara dikkat edelim :)

Dear Serkan,
Thank you for contacting the HP Windows 7 Upgrade Option Program Team.
As you can read below in our response to you, only Vista home Premium, Business and Ultimate are eligible for this program.

Since your computer has been pre.installed with Vista home Basic, your computer is not eligible for this upgrade program. Please refer to your retailer as to obtain a Windows Anytime Upgrade or the Full packaged product.

Thank you for your interest in this program, and we are sorry, being unable to help you with this computer.
Thank you for your help and patience
Have a nice day

Kind regards
Adam Doxroth

Windows 7 Upgrade Option Program Team
E-mail: CustomerService@hpwindows7upgrade.arvato.com

sayın s.yiğit ilginize teşekkür edrim özellikle bakalım bir yolunu bulmaya çalışacağım.