windows10 office 2007 uyumsuzluğu

ulutanas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
süresiz üye
Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı haftalar.

Bilgisayarımın işletim sistemini windows 10 a yükselttim gayette memnun kaldım. Fakat office 2007 kullandığım için excel de ufak bir sorunla karşılaştım.
Sorun şöyle örneğin A1 sütununa 1 rakamı yazdım ve aşağı doğru çoğaltmak istediğimde A1 hücresinin sağ alt tarafına maus'u götürdüğüm zaman + işareti çıkmıyor. Bunun sebebini yaklaşık 1 saattir araştırdım ama bir sonuç bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum.

İyi çalışmalar,
Saygılarımla...
Ulutan Uygur

ulutanas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
süresiz üye
Arkadaşlar tekrar merhaba konu hakkında bilgisi olan mutlaka vardır ama konuyu görmemiş olan arkadaşlarımız vardır diye tekrar yardım isteyim dedim.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

İyi çalışmalar,
Saygılarımla...
Ulutan Uygur

Excel Vers. ve Dili
Windows 10 -
Excel 2016 Türkçe
Sayın ulutanas,

Aslında konu güncel iken de görmüştüm ancak bir çözümüm olmadığı için cevapsız bırakmıştım. Az önce farklı bir sebeple excel seçeneklerini incelerken bir seçenek dikkatimi çekti ve hemen bu konu aklıma geldi. "Excel>Seçenekler>Gelişmiş" kısmında "Doldurma tutamağını ve hücre sürükleyip bırakmayı etkinleştir" seçeneği mevcut. Yalnız bu söylediğim Excel 2013 için geçerli. 2010'da da benzer seçenek mevcut ise sanırım sorununuzu çözebilir.

ulutanas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
süresiz üye
Sayın snake5500 Excel seçeneklerinde bakmadığım yer kalmamıştı ama sizin söylediğiniz yeri direk arayınca net sonuca ulaştım. Sorun halloldu, bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler.

İyi çalışmalar,
Saygılarımla...
Ulutan Uygur.