Word 2013-2016 antetli kağıt sorunu

Excel Vers. ve Dili
2003
Forumda bilgili olanlara sormak istediğim ve çözüme ulaştıramadığım bir iki konu var.

1-)a4 kağıda üst ve altta logo olacak şekilde resimleri ekliyorum gerekli ayarlamaları yapıyorum logo olarak kayıt ediyorum. Antetli kağıda girip yazı yazmaya başlayınca her seferinde tekrar bu ayarlamaları yapmak gerekiyor. Çünkü her yazının uzunluğu ve sayfa sayısı farklı oluyor. Ayrıca orjinal halinde sayfanın tam altında bitime yakın dururken yeni yazıda 1 cm yukarıda duruyor onu düzeltince üst kayıyor. Kısacası bir standart sağlanmaya çalışılırken yazı yazmaktan hariç logoyu düzenlemek bir zaman alıyor. Alt bilgi üst bilgi olarak eklendiğinde ise logo soluk görünüyor ve pdf olarak dönüştüğünde kalitesiz bir görünüm ortaya çıkıyor.
Bu sorunu nasıl halledebilirim.

2-)Yukarıdaki sorunu hallettiğimi düşünürsem, her yeni yazı için otomatik tarih ve referans numarası ekleyebilir miyim.

3-)Yukarıdaki 2 sorun çözüldükten sonra hazırlanan belgenin çıktısını almadan ıslak imza jpg si eklemek istiyorum fakat bu çok belli oluyor. Bazı durumlarda imzasız gönderin yazılar okunmuyor ikinci taramada deniyor.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Eklediğiniz resim/logo/şekillerin yerleri yazılarla değişmesin diye şöyle yapabilirsiniz.

Resmi/logoyu/şekli seçin

Excel 2016'da Üstte biçim menüsü çıkıyor, siz versiyonunuzu 2003 olarak belirtmişsiniz orda yeri nerdedir bilmiyorum.

Biçim menüsünde Konum'u seçin ve en alttaki Diğer düzen seçeneklerini açın

Çıkan menüde Yatay ve dikey konum için ayrı ayrı Mutlak konumu seçin ve ne kadar uzak olacağını belirleyin

Aynı menüde Metin Kaydırma kısmına geçin

Kaydırma Stilini Metnin arkasına olarak seçin.

Bu durumda şeklin/resmin konumu yazıya göre değişmeyecektir.

2. sorunuzla ilgili wordde de makro kullanılıyor ama benim bilgim yok. Otomatik tarih atmak için Ekle menüsünden Tarih/Saat'i seçebilirsiniz. Çıkan ekranda "otomatik güncelleştir"i seçebilirsiniz.

ZuCChiNi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016, TR, x32
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-10-2029
Logonuzu üstbilgi ve altbilgi şeklinde eklemiyorsanız bir de üstbilgi altbilgi alanlarına ekleyerek deneyin.
Üstbilgi ve altbilgi ekranında soluk görünür ancak yazdırdığınızda yada PDF yaptığınızda orijinali gibi çıkar.
Görüntü sizi aldatmasın.

Örnek bir dosya ekliyorum.
Standart sayfa ayarlarında üstbilgi ve altbilgi olarak eklenmiş logo.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: