Word adres mektup birleştirme yardım

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Arkadaşlar excelde tablo oluşturuyorum örnek olarak
Adı Soyadı Doğum Tarihi
Ali Gül 01/01/1975
Mehmet AL 01/01/1978

Bu tabloları adres ve mektup birleştirme özelliği sayesinde world e aktarıyorum Listenin birinci sırasında Ali GÜL tabloma ekleniyor. Bazen 1 ve 2.ci kişlerin aynı anda eklenmesi gerekiyor Bunu birtürlü beceremiyorum yardımcı olurmusun

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Data sayfanızda düzenleme yaparak bunu başarabilirsiniz, yani beraber olarak eklemek istediğiniz isimleri de ayrı kayıt şeklinde ekleyin.

Hedef ve Kaynak dosyalarınızı da eklerseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Ofis 2000 ve 3000 İngiliz sürümlerinde <<next ad>> gibi alan adı oluyordu, Türkçe sürümdekini bilmiyorum ama gelecek ad gibi olabilir, yada bir sonraki ad da olabilir.

Yani belgede hem 1. kişiyi hem 2. kişiyi aynı anda göstermek olası.

Bunu araştırmalısınız. 2005 yılında üye olmuşsunuz ve sadece 3 soru sormuşsunuz ama ofis sürüm ve dilini yazmamışsınız.

Şimdi insanlar size nasıl yardımcı olsun?

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Necdet Bey öncelikle şunu belirtmeliyim.Evet 2005 te üye oldum. 2006-2009 yılları arası yurtdışı görevinde olduğumdan herşeyden mahrum bir hayat yaşamak zorunda kaldım. Ofis 2003 kullanıyorum. ayrıca galiba bizim Türkiye de 3000 sürümü mevcut değil.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

2003 diyecekken 3000 yazmışım, önemli olan aklımdan geçene bakın siz :) 2007 de daha da bir değişirmişler.

Aşağıdaki dosyayı C dizinde Veri klasörüne kopyalayıp bakarsanız olayı sanırım daha rahat anlarsanız.

Bendeki İngilizce sürüm olduğu için Türkçe karşılıklarını bilemiyorum. Merge Alanı ve Word Alanı diye alanlar var. Next Record Word alanı oluyor ve sonraki satırdaki alanları getir anlamında kullanılıyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Acemi olduğum için olayı anlatmaktan zorlandım. evet tam istediğim buydu allah razı olsun necdet bey olayın mantığını anladım. Teşekkür ediyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Olayın mantığını kavramak önemli zaten. Güle güle kullanınız.

Excel Vers. ve Dili
2007
adres ve mektup birleştirme

arkadaşlar bende bir konuda yardım istiyorum sizlerden hemen cevap yazarsanız çok sevinirim
benim bi excel kaynağım var bir de word belgem var bunları adres ve mektup birleştirme ile birbirine bağlamak istiyorum ama yapamıyorum adım adım anlatırsanız çok sevinirim.Office 2003 kullanıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Adres Mektup Birleştirme

Bir örnek yaptım, umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar