Word belgesi içinde filigranın kadırılmasını engellemek.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bir Word belgesi içinde filigranın kaldırılmasını nasıl engelleriz. Belgeyi koruma altına almama rağmen filigranın kaldırılmasına izin veriyor.
Teşekkürler...

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Kendimce deneme yanılma yoluyla bir çözüm buldum ama açık bir noktası var mı bilmiyorum ?
Şu şekilde yaptım.
1.Öncellikle bir filigran ekledim.
2.Gözden Geçir tabından Belgeyi Koruyu seçtim.
3.1 Nolu bölümde, Biçimlendirmeyi Stil Seçimiyle Kısıtla içinde, Ayarlar kısmına girdim.
4.Biçimlendirmeyi Stil Seçimiyle Sınırla bölümünde Tümünü işaretledim.
5.Yine Ayarlar içindeyken sadece Tema veya Düzen Değişimini engelleyi işaretledim.
6.Ayarlardan çıktım.
7.2 Nolu bölümde, Düzenleme Kısıtlamaları içindeyken, Bu Belgede Yalnızca Bu Türde Düzenlemeye İzin Ver kısmında kombo içinden Açıklamaları seçtim.
8.Özel Durumlar(İsteğe Bağlı) kısmında Herkesi işaretledim.
9.3 Nolu bölümde, Zorlamayı Başlata bastım.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Hamitcan bey, makroyla, belgeyi yazıcıya gönderirken Filigranı zorunlu kılabilirsin.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Seyit Bey, asıl amaç filigranın değiştirilmesini engellemek ama sizin önerinizi de öğrenmek isterim açıkcası.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
Hamitcan bey, makroyla, belgeyi yazıcıya gönderirken Filigranı zorunlu kılabilirsin.
. . .

Yazıcıya gönderirken filigran var mı şeklince bir kontrol yaptırmayı düşündüyseniz.
Word' de BeforePrint özelliği yok. ClassModüle kullanılarak o özellik kazandırılabilir.

. . .

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Arkadaşlar haklısınız, Word'de BeforePrint özelliğinin olabileceğini düşünmüştüm, Excel'deki gibi.