word da sayfa sonuna sayfa numarası ekleme? yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
2007
Arkadaşlar bir tez yazdım. Bunu yarın teslim etmem lazım. Fakat bir sayfa numarası işini bir türlü halledemedim.

Kısaca açıklayayaım
ilk sayfa kapak bu sayfaya numara eklenmmeyecek

ikinci sayfa önsöz. bu sayfanın sonuna alt ortaya roma rakamı küçük harfle i diye bir numara eklemem gerekiyor.

üçüncü sayfa içindekiler. bu sayfanın sonuna alt ortaya roma rakamı küçük harfle ii diye bir numara eklemem gerekiyor.

dördüncü sayfa öz/ abstract. bu sayfanın sonuna alt ortaya roma rakamı küçük harfle iii diye bir numara eklemem gerekiyor.

beşinci sayfa resim listesi. bu sayfanın sonuna alt ortaya roma rakamı küçük harfle iv diye bir numara eklemem gerekiyor.

altıncı sayfa giriş. bu sayfanın sonuna alt ortaya rakamla 1 yazmam gerekiyor. ve 1 yazdığım sayfadan itibaren de diğer sayfaların altına sırasıyla 2,3,4... yazmam gerekiyor.

Ama ben kendimi bilgisayardan anlayan biri olarak görememe rağmen. Dünya kadar bu işin nasıl yapılacağını gösteren video izlememe rağmen bir türlü beceremedim. sildim elle manuel yapmaya denedim. çorba bir şey oldu ve düzeltemiyorum. tezimi yandesk diske attım. https://yadi.sk/i/zPCFbQvvrbfdU bu işten anlayan bir arkadaş Allah rızası için bu numaraları dediğim gibi düzenleyebilir bana yollaya bilir mi. bana mail atabilirsiniz yada buradan yollayabilirsiniz. recai_tandogan@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
içindekiler bölümü iki sayfa, sadece ilk sayfaya ii mi yazılacak.
ii, iii diye devam mı edilecek.

Bu durumda resimler V sayfa olur.

Sayfada kayma olmuş bu yüzden miş, düzeltiyorum.

aerten

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
Excel 365 TR
15-02-2027
Yardımcı olabilirim. Ancak tez yazım kurallarınızın linkini koyar mısınız?

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Tez Yazım Kuralları mı kullanılacak?

Son düzenleme:

aerten

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
Excel 365 TR
15-02-2027
Sorulara yanıt alamadım. Yapılan düzeltmelerle ödeviniz ekte.

İçindekileri Otomatik Tablo biçimine getirdim.
Başlıklardan düzeyi doğru görünmeyenleri yapılandırdım.
Numaralandırmayı istediğiniz biçimde düzenledim.
Resimleri Resim Yazısı ekle ile tanımladım.
Şekiller Tablosu ekle aracılığıyla resimleriniz için de sayfa numaralarını içerir bir dizin oluşturdum.
Ödevde resim numaraları geçen yerleri çapraz başvuru ile resimleri atadım. Resimleri aynı biçimde yerleştirmeye devam ederseniz, daha sonra sırasını değiştirdiğinizde ya da araya resim girdiğinde otomatik olarak metin içindeki başvuruları da güncelleme olanağı sağlayacaktır.

Düzenlenmiş dosya linki:

http://s5.dosya.tc/server/gs8bg1/son_hali_odev.docx.html

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Numaralandırma yapıldı. Mail gönderildi.
Ancak tez in içerik sayfası elle hazırlanmış. Çok düzenli değil.

Resimler sayfasında iken "Ekle" ve "Sayfa Sonu" yaparak otomatik numaralandırmanın bu sayfadan sonra devam etmesini engellemiş olursunuz.

Sonraki sayfadan yeni bir numara biçimi ile devam edebilirsiniz.
Sayfa numarası hep aynı oluyor ise sayfa numarası biçimlendirden bir öncekinden devam et dersiniz.

Nasıl yapılır?
http://www.kursatozcan.com/wordde_iki_farkli_formatta_sayfa_numarasi_verme

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007
asri arkadaşım ellerin dert görmesin. Allah tuttuğunu altın etsin. bu arada ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. iyi ki bir forumuz ve iyiki varsınız...

Excel Vers. ve Dili
2007
Numaralandırma yapıldı. Mail gönderildi.
Ancak tez in içerik sayfası elle hazırlanmış. Çok düzenli değil.

Resimler sayfasında iken "Ekle" ve "Sayfa Sonu" yaparak otomatik numaralandırmanın bu sayfadan sonra devam etmesini engellemiş olursunuz.

Sonraki sayfadan yeni bir numara biçimi ile devam edebilirsiniz.
Sayfa numarası hep aynı oluyor ise sayfa numarası biçimlendirden bir öncekinden devam et dersiniz.

Nasıl yapılır?
http://www.kursatozcan.com/wordde_iki_farkli_formatta_sayfa_numarasi_verme
evet içindekiler kısmını elle düzenledim. gözüm yemedi otomatik içindekiler sayfası oluşturmaya hepten yazdıklarımı bozarım diye. sizi zorlamazsa tadından yenmez :)

Excel Vers. ve Dili
2007
Sorulara yanıt alamadım. Yapılan düzeltmelerle ödeviniz ekte.

İçindekileri Otomatik Tablo biçimine getirdim.
Başlıklardan düzeyi doğru görünmeyenleri yapılandırdım.
Numaralandırmayı istediğiniz biçimde düzenledim.
Resimleri Resim Yazısı ekle ile tanımladım.
Şekiller Tablosu ekle aracılığıyla resimleriniz için de sayfa numaralarını içerir bir dizin oluşturdum.
Ödevde resim numaraları geçen yerleri çapraz başvuru ile resimleri atadım. Resimleri aynı biçimde yerleştirmeye devam ederseniz, daha sonra sırasını değiştirdiğinizde ya da araya resim girdiğinde otomatik olarak metin içindeki başvuruları da güncelleme olanağı sağlayacaktır.

Düzenlenmiş dosya linki:

http://s5.dosya.tc/server/gs8bg1/son_hali_odev.docx.html
dostum şimdi gördüm sanat eseri oluşturmusun. isim soy ismini verirsen tezde önsözde teşekkür ederim sana

aerten

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
Excel 365 TR
15-02-2027
Estağfurullah. Bu teşekkür yeter, önsözde teşekküre gerek yok.

Resimlere eklemeler yapacaksan aynı biçimde yapmanı, yapıyı bozmamanı öneririm. Bu konuda yine gerekirse yardımcı olabilirim.

Önceki notlarda dediğim gibi uyulması gereken tez yazım kurallarını bildirseydiniz, daha uyumlu olabilirdi. Hâlâ olabilir.

Fark ettiğim ama sizin yapıyı değiştirmemek için düzeltmediğim, Öz, Abctract gibi başlıkların küçük harflerle yazılması var. Eğer 1. düzey başlıklar büyük harflerle olacaksa hepsinin büyük harf olması gerektiğini düşünüyorum.

Bazı başlıklardan sonra enter ile boşluk verilmiş. Onların silinip, stillerden başlık sonrası aralıkların hepsinde standart olarak ayarlanmasının daha doğru olacağı ve güzel görüneceğini düşünüyorum.

Sayın @asri iltifatınız için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007
Estağfurullah. Bu teşekkür yeter, önsözde teşekküre gerek yok.

Resimlere eklemeler yapacaksan aynı biçimde yapmanı, yapıyı bozmamanı öneririm. Bu konuda yine gerekirse yardımcı olabilirim.

Önceki notlarda dediğim gibi uyulması gereken tez yazım kurallarını bildirseydiniz, daha uyumlu olabilirdi. Hâlâ olabilir.

Fark ettiğim ama sizin yapıyı değiştirmemek için düzeltmediğim, Öz, Abctract gibi başlıkların küçük harflerle yazılması var. Eğer 1. düzey başlıklar büyük harflerle olacaksa hepsinin büyük harf olması gerektiğini düşünüyorum.

Bazı başlıklardan sonra enter ile boşluk verilmiş. Onların silinip, stillerden başlık sonrası aralıkların hepsinde standart olarak ayarlanmasının daha doğru olacağı ve güzel görüneceğini düşünüyorum.

Sayın @asri iltifatınız için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.
Üstadım teşekkür ederim. Öz ve Abctract baş harfleri büyük diğerleri küçük şekilde olmalı. o yüzden öyle yaptım Başlıklar da birinci ve ikinci derece başlıkların tamamı büyük diğer başlıkların baş harfleri büyük şekilde olmalı. Ben buna dikkat ettim. 1.1 yada 2.2 yada 3.3 gibi olan başlıklar mutlaka ayrı bir sayfaya olmalı. önceki sayfada yer olsa bile onların altında aynı sayfada bulunmamalı.

başlıklardan sonra bırakılacak boşluklar konusunda haklısınız. bir standart oturtamadım. stil işini beceremediğimden dolayı. Ayrıca her iki paragrafın arasında da bir satır boşluk olmalı kural gereği. onuda enterla geçtiğimde aslında 3 satır boşluk bırakmış oluyorum. çünkü zaten satır aralığı içindekiler ve kaynakça hariç 1,5 olmak zorunda. yani aslında iki paragraf arasında bir tam satır birde bir buçuk satır olması isteniyor toplamda 2,5 satır. ama ben paragraftan sonra entere bastığımda 3 satır boşluk oluyor.

bir yandan hala bir şeyler eklediğimden zaman sıkıntım var. yinede çok büyük bir yük aldınız benden. teşekkür ederim