word de makro

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
Bilmiyorum olabiliyor mu ama benim Word de iki makroya ihtiyacim var. Insaallah oluyordur.

Birincisi; dosyadaki karakterlerden kalin yazilmis olanlara zemin rengi vermek. (Bul-yerlestiri kullanarak denedim ama orda bulduklarina zemin rengi vermek olayini bulamadim).

Ikincisi; Userform üzerinde command buttonlar var. Her biri bir harfi temsil ediyor. Hangisine basarsam kursörün oldugu yere o karakteri yazmasi. Buttonlarin islevi "ı";"£" ;"|" karakterlerini yazmak.

Simdiden ilgilenen ilgilenemeyen arkadaslara tesekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
1. dediğiniz yapılabiliyor aşağıdaki yolu adım adım takip ederek deneyin
hangi vurgu rengini kullanacaksanız araç çubukalrından o rengi seçin sonra

Ctrl+h tuşuna basın çıkan pencerede
Değiştir tuşuna basın o pencerede altta tüm seçenekler bölümü var orayı açın biçim Biçim i tıklayın yazı tipi seçeneğini seçin açılan pencerede Kalın yazan yeri işaretleyin.
sonra üstte Yeni Değer yazan yere maus ile bir defa tıklayın daha sonra tümünü değiştir butonuna tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
2. sorunuza cevap olarakda;
cursorun olduğu yere yazılıp yazılmayacağını bilmiyorum fakat
eğer isterseniz yer imleri ile belirtilmiş alanlara yazdırılabilir yani sayfada o verileri yazdırmak istediğiniz yerleri önceden belirleyip sonra formdaki bir buton yardımı ile kodlar yazılıp veri yazdırılabilir isterseniz eğer bunun için bir örnek yapabilirim

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
sayin ibrahim 44,
tesekkür ederim 1. si halloldu.
ikinci meseleyse maalesef yerlerini önceden bilemiyorum.
Acaba hangi komut kursörün yerini bilmemizi saglayabilir ki

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Bende araştırıyorum ama yapabilrsem haber veririm ama burdaki diğer üstatlar zaten olabiliorsa cevap vereceklerdir emin olun

Selection.TypeText Text:="£"