Word dosyası içinde belirli yazıları filtreleyerek seçme

Excel Vers. ve Dili
2003
ingilizce
Merhaba arkadaşlar,
öğrencilerim için word'de hazırladığım bir test dosyam var. bu dosya içinde her sorunun altına cevapları yazmıştım. (Cevap: A gibi)
Şimdi her sorunun altında bulunan bu cevapları kaldırmak ve tüm cevapları testin sonuna aktarmak istiyorum. çocuklar açısından daha faydalı ve kullanışlı olacaktır. fakat 100 sayfa gibi bir test mevcut.tek tek yapmak çok zamanımı alacak. FIND ve REPLACE ile de yapamadım. çünkü sadece ''cevap'' olarak buldurabiliyorum ama her cevabın yanındaki şık farklı olduğu için onları seçtiremiyorum.
ekte de örnek olabilecek 2 dosya verdim.
yardımcı olmanızı rica ediyorum
sağlıcakla kalın

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Birşeyler yapmaya çalıştım ama umarım işinize yarar.
Kod:
Sub SIL()
For i = 1 To 180
With Selection
.Find.Text = "CEVAP"
.Find.Execute
 ActiveDocument.Range(Start:=.Start, End:=.End + 4).Delete
End With
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Sayın Seyfi Bey;
Ben dosyalarınızı inceledim. Malesef ,en azından cevap anahtarlarınız, herhangi bir standarda göre hazırlanmadığından cevap anahtarlarının find replace ile dosya sonuna taşınması pek mümkün görünmüyor.

Şöyle ki, soruların altındaki cevap anahtarlarınız,
"CEVAP: A" (Cevap, İki nokta üstüste, Boşluk, Harf);
bazılarının altına ise "CEVAP:A" (boşluksuz);
diğer bazılarında ise "CEAVP: A" (yazım hatası var);
...ve "Cevap : A" (birden fazla boşluklu);
... ayrıca "CEVAP A" (iki noktasız)

şeklinde belli bir düzene uyulmadan yazılmıştır.

Word'de belli bir standart yakalayıp metinlerinizi o şekilde oluşturursanız, aradığınızı bulmanız, topluca değiştirmeniz, belli özellikteki metinleri topluca seçmeniz daha bir kolay olacaktır.

Örneğin bütün cevap anahtarlarınız "CEVAP: A" standardında yazılmış olsaydı, word'de bul seçeneğinde joker karakterler etkinleştirerek "CEVAP: ?" deyip tümünü buldursaydınız bütün cevap anahtarlarını, harfleriyle birlikte, seçebilirdiniz. Daha sonra kes-kopyala yöntemiyle hepsini dosyanızın sonuna taşıyabilirdiniz.

Benim önerim, dosyanızı bundan sonra daha verimli kullanmak istiyorsanız onu belli bir standarda sokarak işe başlamanızdır.

Kolay gelsin...

Son düzenleme: