Word dosyasında Commanbuton ve açılan kutu uygulamalarının gizlenmesi

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Değerli site yöneticileri ve üyeleri,
Bu site ve yapmış olduğunuz çalışmalar bir çok kişinin ufkunu açmasına ve kendini geliştirmesine çok yardımcı olmaktadır.Bunun için kendi adıma sizlere çok teşekkür ederim.

Makro konusunda çok bilgili olmama rağmen bazı uygulamaları yapabiliyorum.
Ekteki "10000rev2.docm" çalışmayı gene sitenizde bulunan bir çalışmadan örnekleyerek kendime göre geliştirdim ama devamını getiremedim.

Aşağıda ki anlatacağım konu çok basit olabilir, fakat yaptığım araştırmalar neticesinde çözümü bulamadım.Yardımcı olabilirmisiniz.

Word dosyasına
1
2
ALL
CLEAN

seçeneklerinden oluşan, açılır liste ekledim.

1 seçeneğine basılınca 1 nolu metin kutusu görünmeli
2 seçeneğine basılınca 2 nolu metin kutusu görünmeli
ALL seçeneğine basılınca 1 ve 2 nolu hepsi görünmeli
CLEAN Metin kutuları silinmeli

Buraya kadar hepsi tamam, esas sorun ;

1-Yazıcıdan alınan çıktı da CommandButton ve açılırkutunun görünmemesi gerekiyor.

2-Metin kutularının yerlerini değiştirince (bir satır aşağı alınca yada biraz sağa ,sola çekince) "ShapeRange(1)" "ShapeRange(2)".... gibi metin kutuları sabit kalmıyor yer değiştiriyorlar,normalde ayarlamışken (1 e basınca 1 nolu kutunun görünmesi gibi ) yer değiştirince 1 e basıyorum 2 nolu metin kutusu açılıyor;
a-Yerleri değişse de bu özelliklerini sabit tutabilirmiyiz.
b-Bu metin kutularına isim verebilirmiyiz ?

3-Örnekteki çalışmayı dosya içerisinde bir çok kez tekrarlayacağım.Metin kutuları karışır mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Sayın Üstadlar ve site üyeleri bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

iyi çalışmalar,

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-09-2023
bende buna birşey sormuştum. sayın leumruk hocamın verdiği kodlar sayesinde metin kutularıyla işlemi hallettik. ancak metin kutularının yerlerinin değişmemesi gerekiyor.
diğer bi soru comandbuttonları denetimi biçimlendirden şeffaf hale getirirseniz sayfada gözükür yazıcıdan cıktı aldığınızda gözükmez.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Arkadaşlar word da bir yazı hazırlamak istiyorum örnek olarak

İş bu sözleşme ……/……/………… günü……………………………………………………………………………..Adresinde 2 sayfa bir asıl olarak düzenlenmiş. Bir fotokopisi müşteriye verilmiştir

burada boşluk olan kısma sabit genişlikte doldurulabilir bir metin alanı eklemek istiyorum fakat. bu alan yukarıdaki sözcüklerin arasında kalacak. bu sözcüklerin arasına bir metin kutusu eklemeye kalksam yazılar alta kayıyor. Böyle bir alanı nasıl ekleyebilirim?

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-09-2023
dediğiniz alanlar tarihe ve adrese göre sanırım sürekli değişecek. değişkenlerin belli bi sayısı varsa açılır kutu ile yapılabilir. ama sürekli değişecekse aklıma birşey gelmiyor.