Word dosyasında satır sonu numaralama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İyi günler,
Arama mtotrundan aradım ama bulamadım.
Word dosyasında yazılan her satırın sonunda satır numarasının kendiliğinden çıkması için nasıl bir ayarlama yapmalı?

Teşekkürler

necip54
ofis xp

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
VBA ile çözüm:

Kod:
Sub Test()
    With ActiveDocument.PageSetup.LineNumbering
        .Active = True
        .CountBy = 1
        .RestartMode = wdRestartPage
    End With
End Sub
Manuel çözüm:

Menülerden; File >> Page Setup tıklayın. "Layout" sekmesinde "Line Numbers" düğmesini tıklayın. Çıkan pencerede ilgili ayarlarınızı yapın.

Not: Her iki yöntemde de, satır numaraları satırın sol başında yer alır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın Haluk, çok teşekkürler
Her iki yöntemi de denedim. Satır başına numaraları eklediği için, benim sorunuma çözüm değil, çünkü ben satır sonunda yani sayfanın sağında satır numaralrı istemiştim.
8-10 sayfalık anlaşma metinlerinde bu kullanılıyor, yabancılardan bize gelen anlaşma kopyalarında yer aldığı için biz de aynısını yapabilirmiyiz diye düşünmüştüm.
Gene de teşekkürler
Necip54

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bu yöntemle satır numaraları, satırın sol başında verilir çünkü kullanılan yazım dili soldan sağadır.

Ama, Arapça falan gibi sağdan sola doğru bir yazım dili olsaydı herhalde satır numarası satırın sağ tarafında olurdu.

Gerçi, bir VBA kodu kullanarak bu iş yaplabilir ama yukarıda önerdiğim gibi olmaz herhalde. Çünkü, yukarıdaki yöntemlerde verilen satır numaraları sayfa sol marjinin içine gömülü olduğundan, bu satır numaralarının seçilebilme özelliği yoktur.

Bahsettiğiniz dokümanlardan bir sayfa eklerseniz, bakıp ne olduğunu anlamaya çalışırdık.

İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Teşekkürler sayın Haluk,
Anlaşma metni eklidir.
Ancak bunlar Arapça değil İngilizce ve büyük petrol fiemaları ile armatörlerin aralarında yaptıkları büyük anlaşmaların metinleri. Aslında bunlar matbu form ve orjinali paralı ve pahalı. OCR den word e çevirip aynısını yapabilirmiyim diye düşündüm. Amacım ticaretini yapmak değil, zaten satışı yasak ancak yetkili şirketten şifre alarak biligisayar ortamında sayılı şekilde alıp kullanıyoruz. Sadece kendi şirketimizin anlaşmalarında kullanırsak daha kolay ulaşabiliriz, yaz boz yapabiliriz diye düşünmüştüm.
Satır numaraları 2. sayfadan başlıyor.

necip54

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Necip bey;

PDF dokümanının orjinal DOC şekli olsaydı, belki anlayabilirdik nasıl olduğunu.

Bu şekilde yardımcı olamayacağım.