Soru Word Dosyasını Exel e Dönüştürme

bilgin71

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-12-2025
Merhaba arkadaşlar. bir köy okulunda birleştirilmiş sınıfta çalışıyorum. pandemi dönemimde öğrencilere faydalı olabilmek için bir uygulama ile uğraşıyorum. uygulamaya soru eklmek çok zamanımı alıyor. genellikle sorular word dosyası şeklinde oluyor. ben word dosyalarını aşağıdaki formata dönüştürmek istiyorum. eğer bu formata hızlı bir şekilde dönüştürebilirsem soruları hemen ekleyebileceğim. ama benim bu formata dönüştürmem bile çok zamanımı alıyor. bunu yapmanın mutlaka bir formülü yada makrosu yapılabilir, ama ben çok acemiyim exel konusunda. bana yardımcı olabilir misiniz? benim yaptığım adımlar şöyle sıralayabilirim. öncelikle word soyasını metin belgesine dönüştürüyorum. orada düzenliyorum. sonra metbi exel e yapıştırıyorum. orada hücreleri birleştiriyorum. sonra tek tek foramta uygun boşluk, virgül ve diğer bölümleri ekliyorum. ama çok zaman alıyor. ötnek için bir adet word dosyası ve data dosyasını ekliyorum ce sizlerden yardım bekliyorum. ilginiz için şimdden çok teşekkür ederim.

Not: Dosyanın orjinali csv uzantılı. onuda ekliyorum.

Ekli dosyalar