Word Excel Bağlantı

Excel Vers. ve Dili
2013
Aranıza yeni katıldım Öncelikle siteyi hazırlayan ve yardımcı olanlara teşekkür ederim. Belki sitede var ama tam kontrol edemedim. Sorunum; Word belgesinde yazdığım bir yazıyı Excele atmam gerekiyor. Ama belge sürekli yazdığım ve içeriği değişen bir belge satırlar sabit Mesela ilk satır: Adı Soyadı= Aydın ÇİÇİN, ikinci satır: T.C. No= 23493292, üçüncü satır: Adres= gshgadhashdah v.s. burada ben Aydın'ı excel A2 hücresine, ÇİÇİN'i B2 Hücresine, 23493292'yi C3 Hücresine gidecek =' e kadar olan bölüm sabit diğerleri değişiyor ve mesela bundan sonraki kaydı girerken bu sefer A3, B3, C3 e bilgiler atılacak..... Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2013
arkadaşlar örnek hazırladım ekte gönderiyorum tam anlata bildimmi bilmiyorum ama sadece temel bir örnek yazsanız yeter sanırım ben geliştirebilirim. teşekkürler. başarılar...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
Pardon Word belgelerini ekleyememişim sorunu bulamıyorum sebep nedir

Excel Vers. ve Dili
2013
Açıklama

ayrıca arkadaşlar istatistik isimli excel dosyasını ve yeni excel belge içinde foto şeklindeki dosyayı Worde çevirip bi klasöre atarsanız ayrıca klasöre ARŞİV ve ÖZET diye 2 tane Word daha açacağız: 1- Formun tamamını kopyalayıp, ARŞİV'in en üstüne yapıştıracak, 2- Yeşil bölümü ÖZET'in en altına yapıştıracak ve 3- Kırmızı bölümleri sırayla kopyalayıp İSTATİSTİK içinde balonlarda belirtilen en alt satıra yazacak bir makroya ihtiyacım var.

Excel Vers. ve Dili
2013
Arkadaşlar dileğimi mi anlatamadım acaba, yoksa ilgilenenmi yok. Eğer anlatamamaışsam lütfen yorum yazın ki eksiği açıklayayım. İlgilenen yoksa yapacak birşey yok. İsteğim en basit hali ile Word den excel e birkaç verinin atılması bunu formüle eden olursa ben geliştiririm. teşekkürler...

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Word dosyanızı ekleyiniz. Resim üzerinden yorum yapmak zor.

Excel Vers. ve Dili
2013
Hocam saol ilgine ama word belgesini eklemeyi beceremedim. Ama yapmak istediğim http://www.excel.web.tr/f51/word-belgesinden-excele-veri-alabilmek-t114917.html adreste yeşim hanıma gönderdiğinizin aynısı; yalnız tek word belgesi olacak ve makro word üzerinde olacak. ben verileri girdiğimde makro çalıştırınca excele veriler gidecek aynı worde yeni verileri girip makroya bastığımda öncekinin bir alt satırına yeni verileri sıralayacak. Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin...

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Sn yarkan,
Örnek dosyayı eklemeniz gerekli, aksi takdirde mesajlar uzayıp gidiyor. Word dosyanızı rar klasörü içinde eklemeye çalışın.

Excel Vers. ve Dili
2013
Hocam winrar olarak ekledim; sayfam FORM içine verileri girince makroyu çalıştırdığımda 1- tamamını kopyalayıp ARŞİV içine en üste yapıştırsın, 2- altta yeşil olan bölümü alıp ÖZET içine en alta yapıştırsın 3- kırmızı kutucukları alıp İSTATİSTİK içine ilgili hücreye koysun istiyorum burada da bir sonraki kaydı bir alt satıra yapsın istiyorum. Ben FORM içine verileri silip yenileri girdiğimde ve makroyu çalıştırdığımda sıra ile aynı işlemi yapsın istiyorum. Şimdiden sağolun kusura bakmayın makroda yeniyim. formüllerim ve biçimlendirmelerim iyi ama bu işlemi yapamıyorlar makro zaruri oldu.

Ekli dosyalar

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Sn. yarkan,
noktalı örneklerle deneme yapmam zor. İçinde gerçek bilgi olması şart değil, ama içerisinde sizin verilerinize benzer bilgilerin olduğu örnekler ekleyin. Form kısmında kırmızı açıklama kutucukları eklemişsiniz, açıklamayı eklememişsiniz. ne nereye aktarılacak belli değil.
Örneklerinizi tamamen doldurulmuş şekilde ekleyin. Biraz teferruatlı bir işe benziyor, bu nedenle uygun olduğum bir zamanda inceleyeceğim.

Excel Vers. ve Dili
2013
Hocam basite indirgedim. İnşaallah ben genelleştiririm istediğim sadece FORM içinde yazan 23 ü İSTATİSTİK içinde A2 ye atacak, Aslı yı B2 ye atacak bir makro yalnız aynı FORM a girip sayıya 24 gelenlere Mehmet yazdığımda 24 İSTATİSTİK te A3 e Mehmet te B3 e gidecek böylece alt alta yazarak devam edecek. Saol ilgine

Ekli dosyalar

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Kod:
Sub xl_aktar()
Application.ScreenUpdating = False
dosya = Dir(ThisDocument.Path & "\İSTATİSTİK.xls*")
If dosya <> "" Then
Set xl = CreateObject("excel.Application")
xl.Visible = False
xl.Application.workbooks.Open ThisDocument.Path & "\" & dosya
Set xlf = xl.ActiveWorkbook.ActiveSheet
Sat = xlf.Cells(xlf.Rows.Count, 1).End(3).Row + 1
prg_say = ActiveDocument.Paragraphs.Count
For x = 1 To prg_say
If Left(ActiveDocument.Paragraphs(x).Range, 4) = "Sayı" Then
Deg = Split(ActiveDocument.Paragraphs(x).Range, ".")
Deg = Split(Deg(UBound(Deg)), vbTab)
xlf.Cells(Sat, 1) = Mid(Deg(0), 2, Len(Deg(0)))
End If
If Left(ActiveDocument.Paragraphs(x).Range, 5) = "Gelen" Then
Deg = Split(ActiveDocument.Paragraphs(x).Range, ":")
xlf.Cells(Sat, 2) = Trim(Deg(1))
End If
Next
xl.ActiveWorkbook.Close True
xl.Application.Quit
Application.ScreenUpdating = True
MsgBox "Aktarım tamamlandı.", vbInformation, "l e u m r u k"
End If
End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013