word ile kitap basma

elimdeki dökümanı küçük bir kitap haline getirmeye çalışıyorum.bunu wordde nasıl yaparım.kitabı yazıcıdan a4 e yatay olarak bastığımda örneğin solda sayfa 1,sağda sayfa 2 olmalı.bu kağıdın arkasında da solda sayfa 3 sağda sayfa 4 olmalı.yardımlarınızı bekliyorum.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Ama o zaman kitap gibi olmaz ki.
Sizin istediğinize göre; sayfa yerleri çok karışık olur. Onun ayarı wordun yazdır/dedikten sonra çıkan ayar penceresinde.
Dosya/sayfa yapısı/kenar boşlukları sekmesinde, "normal" yazan yeri "katlı kitap"olarak değiştirmeniz gerekiyor.
Ancak önceden hazırlanmış bir belgeyi bu şekilde değiştirmek hiç de verimli olmuyor, ayarlar bir türlü tutturulamıyor:(
ben de bir ara denemiştim.
Çare; bu ayarı baştan yapıp belgeyi öyle hazırlamak.
Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 Tr
elimdeki dökümanı küçük bir kitap haline getirmeye çalışıyorum.bunu wordde nasıl yaparım.kitabı yazıcıdan a4 e yatay olarak bastığımda örneğin solda sayfa 1,sağda sayfa 2 olmalı.bu kağıdın arkasında da solda sayfa 3 sağda sayfa 4 olmalı.yardımlarınızı bekliyorum.

sanırım probleminiz çözülmüştür ama ben yinede vereyim adresi bu program işinizi görür

http://rapidshare.com/files/103320751/Kitap_seklinde_baski.zip

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-05-2023
arkadaşlar yazıcıya göre değişir yazıcın da örneğin hp320 falansa seçeneklerde kitapçık bastır yazıyor yada wordu pdf e çevirecen ondada kitap şeklinde bas özelliği var hiç yorulman

Dosya/Yazdır seçeneğini tıklayın.
Çıkan Yazdır iletişim kutusundaki, "Yakınlaştır" çerçevesindeki "Her kağıt için:"ni "2 sayfa", "Sayfa boyutu"nu ise A5 yapın.