WORD metin karşılaştırma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Herkese selamlar,
Elimde iki word belgesi var.Belgeler biribirinin aynı gibi duruyor ama bazı kelimelerde farklılıklar olabilir diye kuşkularım var.Amacım iki belgeyi karşılaştırıp bu farklılıkları bulmak.Metinler ingilizce ve uzun olduğu için bunun pratik bir yöntemi var mıdır?

Yardımlar için teşekkürler.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
OK bi bakalım , ustalara selamlar teşekkürler. :hey:

Merhaba;
Sayın Haluk; Önerdiğiniz programı indirdim denemek için TextDiff.exe programını çalıştırdım (İngilizcem yok)
File>Openfile 1 ve Openfile 2 ile ilgili dosyaları açmaya çalıştım dosyalar burdan açalmıyor bu defa copy paste ile heriki tarafada yapıştırdım. Ama beceremedim galiba.. Hocam kısaca programın çalışması ile ilgili biraz açıklamalar yapabilirmisiniz?

Saygılarımla,

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Eğer MS Word dosyalarını karşılaştırmak istiyorsanız, her 2 dosyayı da ayrı ayrı Notepad ile *.txt dokümanı haline getirin.

Yani, Notepad programını çalıştırın daha sonra 1nci MS Word belgesinin içeriğinin tümünü kopyalayın ve Notepad dosyasına yapıştırın. Buna bir isim verin, örneğin Test1.txt gibi.... Daha sonra 2nci MS Word belgesi için de aynı işi yapın ve oluşturacağınız Notepad dosyasına bu kez Test2.txt olarak adlandırın. Bu Notepad dosyalarını kaydedin ve kapatın.

Daha sonra TextDiff programını çalışitırın ve her 2 text dosyasını da programa gösterin.

Daha sonra F9 tuşuna basın veya menülerden "Compare" seçin.

Her iki dosyadaki farklı satırlar size renklendirilerek ekranda belirecektir.

Yani işi esprisi, MS Word belgelerini Notepad gibi bir basit metin editörünün okuyabileceği formatta *.txt dosyaları olmalıdır.

Ben uzun yıllardır bunun eski bir versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum.

Hem ücretsiz hem de kullanımı ve paylaşımı yasal bir programdır.

Sn Haluk;

Ayrıntılı açıklamalarınız için teşekkür ederim. :)