Word nasıl etiket hazırlanır?

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2020
Arkadaşlar merhaba.

Yine bir soru sormak istiyorum. Excel üzerinde hazırlanmış bir takım veriler var ve bu veriler Word posta ile etiketlere bastırılacak. Bir etiket şablonu için birinci etiketten itibaren yazdırabiliyorum. Ancak birinci etiketten değil de dördüncü veya beşinci etiketten itibaren başlatmak için bir çözüm bulamadım. Bu konuda bana öneriniz ne olabilir?

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Etiket için excel daha esnektir bence.
merhaba.
hocam bende aynı fikirdeyim. ancak elimdeki etiket kağıdının ölçüülerini excele sütun ve satır yükseklik ve genişliklerini artı sayfa boyutlarını ayarladığımda tek sayfadan taşıyor. bu noktaları aşamadım. bu yüzden word düşünmüştüm. bir yolu varsa öğrenmek isterim.
teşekkürler.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
... Ancak birinci etiketten değil de dördüncü veya beşinci etiketten itibaren başlatmak için bir çözüm bulamadım. Bu konuda bana öneriniz ne olabilir? ...
Merhaba,
Aslında önceki sonraki kayıtlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Word dosyanızdayken Posta / Posta gönderileri sekmesine gelin. Sonuçların ön izlemesi butonunun yanında görünen kutuya nereden başlamasını istiyorsanız o satırın numarasını yazabilirsiniz [Başlık kullanıyorsanız -1 yapın].

Excel de etiket sayfanızı tasarlarken Görünüm >Sayfa düzeninde iken yaparsanız daha düzgün bir sonuca ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

228447

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Merhaba,
Aslında önceki sonraki kayıtlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Word dosyanızdayken Posta / Posta gönderileri sekmesine gelin. Sonuçların ön izlemesi butonunun yanında görünen kutuya nereden başlamasını istiyorsanız o satırın numarasını yazabilirsiniz [Başlık kullanıyorsanız -1 yapın].

Excel de etiket sayfanızı tasarlarken Görünüm >Sayfa düzeninde iken yaparsanız daha düzgün bir sonuca ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyayı görüntüle 228447
merhaba
hocam denedim. ancak hala etiketleri en baştan yerleştirmeye başlıyor. benim istediğim gibi üçüncü veyya dördüncü etiketten başlatmıyor.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
hocam altın üye olmadığım için indiremiyorum.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Soruyu okurken etiket listenizin başlangıç noktasını ifade ettiğiniz anlamını çıkartmıştım (Günün yorgunluğu diyelim, kusura bakmayın).

A4 formunda etiketleri kullanımında tüm etiketleri her defasında kullanamayabiliyoruz. Bu nedenle aralarında etiketler kalmış yada başında / sonunda eksik etiketler bulunuyor olabilir. Bu gibi durumlarda, Eğer Word de etiketleri düzenliyorsak Listemizi bu etiket dizilimine göre yeniden düzenlemeliyiz.

Sizin kullanmış olduğunuz Etiket için bunu örnekleyecek olursak:
Listemiz aralıksız biçimde 20 satır veri bulunduğunu ve etiketimizde soldan-sağa 5. 7. 8. sıradakilerin olmadığını varsayalım.
Word de ilk kayıt sonrasındakiler sonraki kayıt ile çağrıldığından sıralı bir şekilde gelmekte. Siz bu listeyi bastırdığınızda yerinde olmayan etiketlerin olduğu yere denk gelen veriler de yazılır ancak etiket olmadığından kullanılamaz. Bana göre Bunun en basit yolu: Excel de listeyi açıp 5. 7. 8. satıra denk gelen satırlara boş satır ekleyelim ve gözlemleyelim.

Şablonunuzu hazırlarken de etiketlerin arasına yeni satır ve sütunlar ekleyerek yeniden biçimlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

228454

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Merhaba,

Soruyu okurken etiket listenizin başlangıç noktasını ifade ettiğiniz anlamını çıkartmıştım (Günün yorgunluğu diyelim, kusura bakmayın).

A4 formunda etiketleri kullanımında tüm etiketleri her defasında kullanamayabiliyoruz. Bu nedenle aralarında etiketler kalmış yada başında / sonunda eksik etiketler bulunuyor olabilir. Bu gibi durumlarda, Eğer Word de etiketleri düzenliyorsak Listemizi bu etiket dizilimine göre yeniden düzenlemeliyiz.

Sizin kullanmış olduğunuz Etiket için bunu örnekleyecek olursak:
Listemiz aralıksız biçimde 20 satır veri bulunduğunu ve etiketimizde soldan-sağa 5. 7. 8. sıradakilerin olmadığını varsayalım.
Word de ilk kayıt sonrasındakiler sonraki kayıt ile çağrıldığından sıralı bir şekilde gelmekte. Siz bu listeyi bastırdığınızda yerinde olmayan etiketlerin olduğu yere denk gelen veriler de yazılır ancak etiket olmadığından kullanılamaz. Bana göre Bunun en basit yolu: Excel de listeyi açıp 5. 7. 8. satıra denk gelen satırlara boş satır ekleyelim ve gözlemleyelim.

Şablonunuzu hazırlarken de etiketlerin arasına yeni satır ve sütunlar ekleyerek yeniden biçimlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyayı görüntüle 228454
merhaba
hocam teşekkür eerim ilginiz için. yani etiketleri atlatmak için exceldeki şabonu düzenleyeceğiz. word programında bunun iiçin bir alternatif yok. dğru anladım inşallah?

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Merhaba arkadaşım,
Verilen cevaplar çözümü sunuyor. Sayın Netzone iki farklı duruma göre iki çözüm sunmuş. Ben ilk cevabına göre denedim oldu.
Ben word 2007 kullanıyorum. "Bitir ve Birleştir" butonunu tıklayınca "Belgeleri Yazdır" satırını tıklıyorum burada üç seçenek var. Tümü/Geçerli Kayıt/Kaynak-Hedef. Bunlardan "Kaynak" kutusuna 4 yazarsan 4. etiketten itibaren tüm geri kalanları basıyor. "Hedef" kutusuna da bir rakam yazarsan, mesela 10 yazalım, bu da son etiketin sıra numarası oluyor, 4'den 10'a kadar yazdırıyorum. Yine de olmuyor , tüm kayıtlar karşıma geliyor diyorsan başka bir alternatif olarak Word'deki sistemin "YAZ" komutunda "SAYFA" kutusunu doldur. Mesela 4-10 yazarsan yine 4'den 10'a kadar yazdırabiliyoruz.